Відповіді до теми: “Західноєвропейська поезія. Трубадури”

1. У чому полягає різниця між середньовічною лицарською поезією і героїчним епосом?

У героїчному епосі поети уславлювали служіння вітчизні, релігії, сюзеренові. Іі ім’я ш-іх ідей герої звершували подвиги.

У лицарській поезії утверджувалася цінність життя, оспівувалися душевні пе­реживання людини. Трубадури шукали нові жанри в поезії, оспівували образ Ча­рівної Дами і кохання до неї, заради якого лицарі кидали домівки, ішли в далекі походи і якому присвячували свої вірші і пісні. і. Яку середньовічну пісню називали канцоною?

2.

Що оспівував у “Канцоні” Джауфре Рюдель?

Трубадур Джауфре Рюдель покохав графиню Триполітанську, яку ніколи не бачив, за її красу і благородство. Він присвятив їй багато чудових пісень. У творі “Канцона” Рюдель оспівує своє “кохання віддалік”. У цьому коханні він бачить своє шастя і сенс життя. Поет мріє помчати в далеке царство маврів, щоб хоча б один раз побачити свою кохану, щоб “…чуть слова її, мов спів, // І розмовлять не віддалік, // А віч-на-віч…”, “Щоб бачить очі неземні”, “Щоб кожен кущ і кожен став // Ще кращим біля неї став, // Щоб стали обрії ясні!”

“Кохання віддалік”

тішило трубадура та разом із тим і карало його душу. Він мучився “в страшній борні” від неможливості побачити Чарівну Даму і розповісти їй про свої почуття.

3. Який ідеал воїна, лицаря оспівував Бертран де Борн у творі “Сирвента”?

Трубадур Бертран де Борн опоетизовував війну. Він милувався картинами бою, оспівував лицарську відвагу, бійців, які ризикують життям і без ліку стинають го­лови ворогам. Трубадур хизується тим, що не цінує ні власне, ні чуже життя. Його п’янить блиск мечів, ржання коней, “гук сурем на війні”. Поет закликає баронів жити війною, воювати між собою і ходити в далекі походи за здобиччю та славою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Відповіді до теми: “Західноєвропейська поезія. Трубадури”