Відповіді до теми: творчість М. Некрасова

1. Який вплив мали дитинство і юність поета на його творчість?

Ф. Достоєвський сказав про Некрасова, що його серце було поранене ще на початку життя. Ця рана ніколи не загоювалась, вона була початком і джерелом всієї пристрасної і страдницької поезії Некрасова. 16-річний юнак на власному досвіді відчув, що таке голод і поневіряння, коли, обравши свій шлях у житті, за­лишився без батькової підтримки.

Був у Некрасова і спомин із раннього дитинства: Волга, бурлаки тягнуть бар­жу, лямки до крові врізаються у засмаглі тіла… Короткий відпочинок.

Один з бур­лаків, лежачи на піску, знесилено промовив спраглими вустами: “Померти б до ранку…” Ця картина, міцно вкарбована в пам’яті поета, асоціювалася в його уяві з підневільною працею всього російського народу.

2. Яким був початок творчого шляху М. Некрасова?

Перша поетична збірка Некрасова “Мрії і звуки” вийшла з друку в 1840 році, але майже нікому з поціновувачів новинок літератури не дісталася. Весь наклад викупив автор і знищив, не витримавши шквалу критики. Тільки через п’ять ро­ків він зважився показати найвідомішому на ту пору критикові В. Бєлінсько­му свій вірш “У дорозі”.

Той, прочитавши, визнав Некрасова справжнім поетом. Окрилений цим визнанням, Некрасов почав плідно працювати. Наступні поетич­ні збірки викликали захоплення і мали успіх.

3. Які елементи поетичного новаторства М. Некрасова ви знаєте?

Серед найголовніших – поєднання поезії з прозою, наближення поетичної мови до розмовної інтонації тощо.

4. В чому схожість і відмінність двох великих поетів – Шевченка і Некрасова?

Шевченко і Некрасов – два поети двох народів. Вони жили за однієї історич­ної доби, торкалися у творчості одних і тих самих тем, друкувалися в одних і тих самих часописах. Однак кожен відзначався своєю індивідуальністю в поезії, влас­ним талантом і своїм місцем у колі шанувальників літератури. Існували і проти­річчя між поетами. У квітні 1858 року Т. Шевченко зробив запис у щоденнику, в якому різко розкритикував поезію Некрасова. Вчені-літературознавці і досі сушать собі голову над причиною несхвального відгуку. Про реакцію М. Некрасова мало що відомо, та після смерті Шевченка він написав вірш-присвяту своєму колезі.

5. Які часописи видавав і редагував М. Некрасов?

З 1847 по 1866 рік М. Некрасов був видавцем і фактично редактором журналу

“Современник” (на ту пору – орган революційно-демократичних сил Росії). Після закриття “Современника” здобув право на видання часопису “Отечественные за­писки”. Впродовж 10 років залишався його видавцем, активно друкувався на сто­рінках часопису.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Відповіді до теми: творчість М. Некрасова