Відображення трагічного становища народу в оповіданні Ю. Мушкетика “Суд”

У оповіданні “Суд” Юрій Мушкетик показав явища, які відбувалися у суспільстві за часів сталінського та брежневського режимів. Через сприйняття головної героїні Ганни Розсохи автор показує трагічне становище всього народу, їхнє злиденне життя.
Ганна чекає на вирок, перебираючи в пам’яті епізоди свого важкого життя. Неймовірно важко жилося Ганниній родині, коли її мати залишилася вдовою з трьома дітьми. Також нелегко було й коли одружилась. Непосильні податки, неможливість господарювати на власній землі привели родину в колгосп.

Як би добре не працювали колгоспники, які б урожаї не вирощували, а за трудодні отримували мізерну кількість зерна. Щоб вижити, змушені були потайки зарізати теля, сховати, щоб не знайшли. Ганна з Омельком вижили, а багато людей померло. Під час страшного голодомору тридцять третього року українці вимирали селами. Вони їли полову, траву, коріння, були випадки канібалізму, а СРСР продавав зерно Америці і спростовував будь-які чутки про голод в Україні.
Трохи поліпшилось становище селян перед війною. Зажили заможніше, не боялися померти голодною смертю. Але почалася війна… Селяни опинилися в окупації, знову
змушені важко працювати. У них не тільки усе забирали, але могли і вбити за найменшу провину. І знову м’ясо, худобу доводилося ховати, щоб не відібрали.
Усе, що вдалося зберегти, забрали свої після закінчення війни. Забирали, щоб виконати плани з поставки державі м’яса, молока, зерна. Сільське начальство примушувало підписуватися на державну позику, сплатити яку більшості було не під силу. Люди недоїдали, продавали хатнє майно, одяг. Із тих, хто чимось не догодив начальству, просто знущалися, зводили наклепи на них, арештовували. Люди були безправні, залякані, знесилені важкою працею.
Як насміх звучить гасло: “Сделаем Белую Балочку краєм изобилия”. Достаток створюють собі висуванці і кар’єристи, які пристосовуються до будь-яких режимів, шляхом гноблення людей, байдужого ставлення до рядового трудівника, незаконними діями та зловживанням владою.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Відображення трагічного становища народу в оповіданні Ю. Мушкетика “Суд”