Велична пісня геройства й мужності

ГОМЕР, ТІРТЕЙ, САПФО, АНАКРЕОНТ, ЕСХІЛ, СОФОКЛ, ВЕРГІЛІЙ, ГОРАЦІЙ, ОВІДІЙ

Велична пісня геройства й мужності

У поемі Гомера “Іліада” найбільше уваги приділено образам Ахілла й Гектора, що є представниками ворогуючих сторін.

Ахілл – наймогутніший герой Троянської війни, син фесалійського володаря Пелея і морської богині Фетіди. Під час Троянської війни Менелай наполягав на участі і у поході Ахілла, тому що такою була воля богів: греки переможуть, якщо на їхньому боці виступить наймогутніший герой Греції.

Як відомо з міфів,

Гектор був сином троянського царя Пріама і Гекаби. Він очолив троянське військо і прославився на десятому році війни.

Обидва герої зображені мужніми, сміливими і хоробрими воїнами, які захищають батьківщину, родину.

Герої зійшлися у двобої, й Ахілл здолав Гектора, помстившись тим самим за вбитого Патрокла, свого найкращого товариша й побратима.

Гектор помирає як справжній герой, до останнього захищаючи Трою.

Як відомо зі змісту поеми, Гектор дорікав Ахіллові, що в того “в грудях заліз не серце”. І подальші події підтвердили ці слова. Ахілл дійсно виявив надзвичай ну жорстокість до Гектора.

Він відмовляється виконати останнє прохання Гектора. Навпаки, Ахілл прив’язав тіло мертвого воїна до колісниці й пустив до стін Трої. Такою страшною була помста Ахілла за смерть Патрокла та багатьох інших ахейців.

Зворушують сторінки поеми, присвячені прощанню Гектора з дружиною та сином перед двобоєм. Востаннє пригортаючи до грудей свого маленького сина, Гектор мріє, щоб він виріс ще величнішим за нього. Батько звертається до богів з таким проханням: “Зевсе та інші богове, зробіть, щоб дитя моє любе Стало таким же, як я, у троянському війську найкращим”. Прощається він із дружиною Андромахою, звертаючись до неї зі словами, які сприймаються як заповіт: “Люба! Ти серце собі не в’яли понад міру журбою, Бо мимо долі мене ніхто у Аїд не спровадить”.Гектор наказує їй займатися домашніми справами, виховувати сина, оскільки війна – чоловіча справа. Андромаха засмучена розлукою з чоловіком, серце їй віщує зле, і подальші події довели правдивість її побоювань.

Слід зазначити, що автор позитивно ставиться до обох героїв, незважаючи на те що вони є представниками ворогуючих сторін. У поемі неодноразово підкреслюється такі риси характеру Ахілла, як мужність, сміливість, гордість, запальність, готовність захищати свою батьківщину, вірність у дружбі. Гомер, звичайно, симпатизує грекам. Та разом з тим він не приховує і негативних рис героя: нестримний гнів, який часто породжує жорстокість. Автор засуджує і наругу Ахілла над тілом Гектора, вважає це негідним вчинком.

Прочитавши поему “Іліада”, складається враження, що Гомер більше симпатизує Гекторові, наділяючи його мужністю, стриманістю, щирістю, людяністю, мудрістю, зображує його люблячим чоловіком і батьком. У троянського героя від сутні негативні риси вдачі.

У цілому, герої є достойними супротивниками, гордістю свого народу і батьківщини. Вони є уособленням ідеалу людини, героя, воїна античних часів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Велична пісня геройства й мужності