УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ВІРШІ УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ
Мета: розширювати знання учнів про творчість українських поетів; удосконалювати навички свідомого виразного читання, вміння аналізувати, співставляти прочитане; розвивати пам’ять, увагу, зв’язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою
Гра “Дощик”
Діти читають хором.
Накрапає дощ (тихо). Дощ пускається сильніше (голосніше). Злива (голосно). Дощ слабшає (тихіше). Дощ припинився (читання припиняється).
Будували
Видра вдерлася у дім, буде жити видра в нім.
Гра “Шифрувальники”
– Правильно прочитайте оповідання.
ШАКИШ
ОД ліКо кийЧа рипйшли стіго. тиДі рагли в шакиш. няВа коБой рагв з лоКею. дАнрій віПень лідскував аз ргою. Літом рагли дАнрій і няВа. буБася лаКва лада тідям йча.
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Який розділ ми зараз вивчаємо на уроках літературного читання?
– Вірші яких поетів вам найбільше запам’яталися?
– Сьогодні ми поринемо у світ дитячої поезії.
РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
– Зверніть увагу на книжкову виставку.
– Про що ці книги?
– Хто із вас читав якусь із цих книг?
– Яка книжка вам сподобалася?
– Хто її автор?
– У книжці один твір чи декілька?
– Чи є ілюстрації?
– Хто їх виконав?
Гра “Пригадай твір та його автора”
Я зайчика зустріла,
Дрімав він на горбку.
Була б його спіймала,
Зозуля ізлякала:
Ку-ку! (П. Тичина “А я у гай ходила”)
Ясне сонце виплива,
Коту спинку пригріва.
Кіт воркоче, кіт муркоче,
Ніби щось сказати хоче. (М. Рильський “Віє вітер з-під воріт”)
Одним вухом чує спів
Миші під копицею,
Другим чує, як іде
Дядечко з рушницею. (Д. Павличко “Заєць”)
Не дивуйтесь, що квітом прекрасним
Розцвілася дівчина несміла,-
Так під промінням сонечка ясним
Розцвітає первісточка біла. (Леся Українка “Напровесні”)
Зацвіли луги, діброви,
Повно гомону, розмови
І пісень в чагарнику. (І. Франко “Надійшла весна”)
Фізкультхвилинка Гра “Хто краще?”. Конкурс на краще виразне читання улюбленого вірша українських поетів Гра “Чи уважний ти читач?”
Тестування (за твором Дмитра Павличка “Розмова”)
Де була киця?
А) Край села; б) край поля; в) край лісу.
Чим киця молотила жито?
А) Ціпом; б) лапкою; в) хвостом.
Що вона дістала за працю?
А) Сметану; б) сало; в) ковбасу.
Де була нірочка мишки?
А) У траві; б) у хліві; в) під деревом.
Де була корова?
А) У хліві; б) у стайні; в) у саду.
Куди поділись тучі?
А) Порвав вітер; б) заховались за гори; в) попливли за море.
Відповіді: 1а; 2в; 3б; 4а; 5б; 6а.
ПІДСУМОК УРОКУ
Гра “Закінчи речення”
Сьогодні на уроці я вчився… Найбільше мені сподобалося… Я зрозумів, що… Урок завершую з… настроєм.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
– Наступний урок позакласного читання проведемо за темою “Школа добрих учнів” (за творами Василя Сухомлинського).
Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.