УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛІТО КРАСНЕ ЗУСТРІЧАЙМО

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; викликати у дітей почуття зачарування красою рідної природи; поглибити їх знання про літо; прищеплювати учням любов до поетичного слова; виробляти розуміння і почуття його краси; виховувати спостережливість, любов до природи; сприяти розвитку образного мислення й мовлення.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

Ічка-ічка-ічка: ось глибока річка.

Ачка-ачка-ачка: пливла по річці качка.

Єчка-єчка-єчка: знесла вона яєчка.

Нят-нят-нят:

навиводить каченят.

Чить-чить-чить: плавать діточок навчить.

Ічці-ічці-ічці: попливуть разом по річці.

2. Робота над скоромовкою

Я по воду на криничку

Поведу малу сестричку.

Хай відеречко бере,

Водички трохи набере.

IІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Вступне слово вчителя

– Кожна пора року має свою неповторну красу. Багато хто вважає найкращою весну, бо все навколо оживає, буяє травами і квітами, садами і гаями наповнюється співом птахів. А кого не зачарує краса осіннього лісу або біла казка красуні-зими? Усі пори року

прекрасні. Сьогоднішній урок позакласного читання ми присвятимо красному літечку, бо воно манить нас покупатися й позагоряти на сонечку, скуштувати солодких кавунів і динь, помилуватися достиглим хлібом.

IV. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

– Які книжки на виставці вам знайомі?

– Хто хоче ознайомити нас зі своєю книжкою?

– Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.

– Як називається ця книжка?

– У ній один твір, чи це збірка творів?

– Чи написано прізвище автора на обкладинці?

– Хто намалював ілюстрації до книги?

– Де видана книжка?

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

1. Вірш Анатолія Костецького “Канікули”

– Чому співає все навколо?

– Що таке канікули? Прочитайте.

2. Вірш Марії Чепурної “Прикмети літа”

– Які порівняння вживає поетеса у вірші?

– Чи запам’ятав ти прикмети літа?

– З’єднайте стрілочкою прикмету з її значенням.

Ластівки літають

Буде вітер сильний

Над водою низько.

Мов червоні квіти,

Дозріли суниці

Хмари в небі синім.

Засинів льон.

Дощик близько

3. Вірш Галини Демченко “Червень”

– Про який місяць ідеться у вірші?

– Звідки походить назва місяця?

– Що сказано у поезії про полуниці?

– Чому дітям не сидиться в хаті?

4. Оповідання К. Марукаса “Чому плакала пташка”

– Назвіть головних персонажів оповідання.

– Чому плакала пташка?

– Чи можна назвати дітей жорстокими?

– Як би ви вчинили на місці дітей?

Фізкультхвилинка

5. Читання й обговорення оповідання Олександра Копиленка “Таля”

1) Читання першої частини оповідання “ланцюжком”.

2) Аналіз змісту прочитаного.

– Назвіть головних персонажів оповідання.

– Чому хлопці воювали з кропивою?

– Прочитайте, як вони це робили.

– Чому Василь спинився?

– Знайдіть і прочитайте рядки, у яких описується галченя.

– Що почали робити хлопці?

– Чим вони годували пташеня?

– Як Василько назвав галченя?

3) Гра “Рибки”. Самостійне мовчазне читання другої частини оповідання.

4) Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.

– Що сказала Василькові мама?

– Куди Василько посадив пташеня?

– Прочитайте, як синичка відреагувала на появу галченяти.

– Чому відступила синичка?

– Чи вдалося подружитися птахам?

– Яке враження справила на вас поведінка Василька?

– Чого ви хотіли би повчитися в цього хлопчика?

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Про яку пору року говорили на сьогоднішньому уроці?

– Чого ви очікуєте від літа, що наступає?

– Яких ви хочете канікул?

– Де мрієте побувати?

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ

Розгадування кросворда

1. Прізвище автора віршів “Вітряк”, “На щастя”. (Павличко)

2. Прізвище автора оповідання “Лелеки”. (Збанацький)

3. Прізвище автора оповідань “Яшка і Машка”, “Омар”, “Шоколад боцмана”. (Трублаїні)

4. Прізвище автора поезії “Тюхтій і Торохтій”. (Коломієць)

5. Прізвище автора веселих гумористичних віршів. (Бойко)

6. Прізвище автора твору “Айстри”. (Буцень)

7. Прізвище автора повісті “Гуси-лебеді летять”. (Стельмах)

8. Прізвище автора оповідання “Розбишака Чив”. (Копиленко)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. ЛІТО КРАСНЕ ЗУСТРІЧАЙМО