Участь молоді України в сучасному політичному житті держави
Часто у розмовах з друзями я чую думку, що наш обов’язок – учитися. Політика – справа дорослих, їм засідати в парламенті, кабінетах, керувати державою. Але я переконаний, що саме від нашої суспільної свідомості залежить майбутнє України.
Зміни у ставленні можновладців до молоді доводять, наскільки вагомою силою ми вважаємося.
На початку дев’яностих до молоді, яка протестувала проти влади, придивлялися, вивчали. У 1994 році стали розуміти, яку важливу роль вона може відіграти у політичних процесах. У 1998-му це розуміння сягнуло,
На президентських виборах молодь також показала свою високу політичну активність: у парламентських виборах 1994 року брало участь лише 23 відсотків молодих людей, тоді як у виборах 1998-го на дільниці прийшло вже більш як 30 відсотків. А під час президентських виборів – аж 70. Думаю, саме це спонукало Президента переглянути державну молодіжну політику.
Чи не це
З часом, коли Україна станс розвинутою, інтереси молодого покоління потроху відходитимуть від площини політичної до площини побутової. Це явище не нове, позаяк у політично стабільній державі більшість не мас схильності до політики в н чистому вигляді, але має безліч інтересів, пов’язаних з нею: робота, освіта, духовний розвиток.
Я знаю, що наші руки готові до перетворень, знання ми одержуємо надійні, в наших душах – чистий вогонь прогресивних змін. Але мені дуже хочеться, щоб нашим гаслом стало слово “патріотизм”. Бо тільки з любов’ю до своєї Вітчизни, до її працелюбного народу, до неперевершеної краси її землі сьогоднішні старшокласники повинні йти до свого майбутнього.