Творчість Джека Лондона

Творчість Джека Лондона доводиться на 1890-е й до смерті в 1916 р. Лондон покінчив із собою в 40 років. Був яскравою людиною, затребуваною письменником. Створював оповідання й романи (“Морський вовк”, “Біла долина”, “Серця трьох”, “Мартін Иден”).

Джек Лондон відкрив для американського читача цілі області дійсності. Був блискучим нарисовцем. Наприклад, книга нарисів про лондонські нетрі “Люди безодні” – добуток, що свідчить про рішучий поворот письменника до реалізму. Уперше з повною силою зазвучав голос письменника

в захист пригноблених і знедолених. Лондон зі збурюванням говорить про дивовижну експлуатацію й убивчі умови праці англійських робітників. Викриваючи цинізм і лицемірство верхівки, він показує на безлічі живих прикладів, як люди, позбавлені засобів до існування, не бачачи поперед нічого, крім жахів работного будинку, кінчають життя самогубством

Цілий ряд добутків про проблеми спорту, боксі. Наприклад, повість “Лютий звір” – у центрі феномен: обдарований юнак, з якого творять кумир. Мовлення про підкупи, угоди, делании імен. Головний герой поступово розуміє, що він маріонетка, і пориває зі спортом.

Джек

Лондон тяжів до екзотики (романи, пов’язані з Гавайями). Слава до нього прийшла, коли він створив “північні оповідання”. Це цикл, що увібрав враження про золоту лихоманку к.1780 – н.1790-х рр. Аляска. Жорстокі умови побуту, коли людина на грані голодної смерті, тайгові ліси. Колорит оттеняло мужність, сміливість героїв.

Джек Лондон вийшов із глибин. У нього різноманітний життєвий досвід (моряк, китобій), він сам знав мир золотошукачів – мир жадібності.

З північних оповідань виростає роман “Час не чекає” – про людину із сильною волею, що зібрав це золото, а потім входить у міський мир з конкурентами. Ці вдачі капіталу й описує Джек Лондон. Переможець той, хто зміркував, що треба піти до головного за аудієнцією й дістати пістолет. І от парубок включений у концесію, а далі з ним відбуваються зміни: бізнес поглинає його цілком. Парубок, здоровий, спортивний, за 2-3 роки міняється. Він починає пити, багато їсть. Із цього нищівного стану його виводить любов – важлива тема у Творчості Лондона. Життя молодої, сильної секретарки для героя стає важлива. Він відмовляється від фірми, роздає борги, стає без стану, але шматок землі в Місячній долині здобуває. Життя, що тепер ведуть чоловік і дружина, їх задовольняє. Один раз, залишивши вагітну дружину, він іде погуляти. Раптово бачить золоту жилу, але завалює її каменями.

Підкорююча сила книг Лондона складається насамперед у їх демократичній і життєстверджуючій спрямованості. Прославляючи велич і незламну силу людського духу, Лондон виступав як лютий ворог пасивності, безсилля й байдужості. Він щиро вірив у торжество розуму й справедливості.

Значне місце у творчості Лондона займають його оповідання, повісті й романи про тварин. До них ставляться оповідання “Бурий вовк”, “Мічений”, повести “Біле ікло”, “Заклик предків”, роман “Майкл – брат Джерри” і інші.

До циклу північних оповідань близько примикають дві повісті про тварин: “Заклик предків” (1903) і “Біле ікло” (1906). У них Лондон зображує тварин з такою майстерністю, що рідко можна зустріти у світовій літературі. Винятково глибоке проникнення в психологію тварин, прекрасне знання їхніх інстинктів дозволили створити Лондону один із кращих добутків в анималистской літературі.

Дуже сильно звучать у повісті гуманістичне мотиви. Письменник рішуче виступає за гуманне відношення до тварин. Тварини для нього не тільки помічники людини, але найближчі друзі й товариші. Йому ненависні ті люди, які жорстокі до них.

“Мартін Иден”

В “Мартіні Идене” відбиті найважливіші сторони сучасної Лондону громадського життя Америки. “Мартін Иден” – це насамперед роман про долю художника в суспільстві, про долю людської особистості, що прагне вирватися з вузького миру власницьких інтересів.

Мартін вийшов з народу. Подібно самому Лондону, він ідеалізував вище суспільство, де, як йому здавалося, жила безкорисливість духу, чиста й шляхетна думка, ішло напружене розумове життя. Ценою величезних позбавлень, переборюючи на своєму шляху незліченні перешкоди, вона досягає, нарешті, слави й багатства, стає знаменитим письменником. Перед ним відкриваються двері “вищого світла”. Але при найближчому знайомстві із цим суспільством Мартін переконується, що всі, до чого він прагнув і що залучало його, було фальшю, оманною видимістю.

За шістнадцять років напруженої творчої праці Лондон написав біля п’ятдесятьох книг. Умер він наприкінці 1916 року, покінчивши ссобой.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Творчість Джека Лондона