Творче зростання Бориса Олійника
І. Полтавщина – колиска творчої еліти України. (Борис Олійник народився на
Полтавщині. Цей край щедро наділяв своїх синів і дочок талантами. Згадаймо
Івана Котляревського, Миколу Гоголя.
Борисові Олійнику було лише вісім років, коли на фронті Великої Вітчизняної загинув батько, але поет через усе своє життя несе в серці його образ. У спадок від батька йому залишилась вишита сорочка, кишеньковий годинник та загострене почуття обов’язку і залізне правило: не спекулювати на людському співчутті, любити життя і рідну землю.)
ІІ.
1. Перші поетичні спроби і перші успіхи. (Першими слухачами віршів Бориса Олійника були бабуся Катерина, тітка Віра та її чоловік Микола Євдо – кимович, який і привів десятирічного хлопця з тими віршами у райгазету. Вже у восьмому класі молодий поет став мало не штатним співробітником редакції: писав нариси, формував літературні сторінки, редагував чужі твори і друкував свої.
Навчаючись на факультеті журналістики Київського державного університету, продовжував писати вірші, посів перше місце на республіканському турнірі поетів.)
2.
3. Секрети поетичної творчості. (Борис Олійник упевнений, що “віршів не можна висиджувати, натужно, по-ремісницькому припасовуючи рядок до рядка”. Але тільки покладатися на натхнення теж не можна. Поет має бути інтелігентною людиною, вільно орієнтуватися у світових надбаннях. Інтелект, освіченість підтримує культуру розуму, що робить можливою культуру духу. Борис Олійник – чесний трудар на безмежних ланах слова. Він творив і продовжує творити нашу літературу.)
ІІІ. Місце Бориса Олійника в українській літературі. (Борис Олійник високо підносить звання поета і своєю творчістю, і громадянською позицією. Незважаючи на незаперечний і неспростовний талант поета, спостерігається тенденція до заниження значення творчості Б. Олійника для української літератури. Але поет цим не переймається: у найскладніші роки перебудови, за часів помаранчевої революції він продовжує плідно працювати, додаючи свої неповторні твори до скарбниці української літератури.)