Твір ЗНО “Що в сучасному світі важливіше – бути освіченим чи мудрим” – 2 варіанти

Аргументи, докази, приклади, висновок

Варіант 1

Я вважаю, що в нашому світі важливіше бути мудрим. Між освіченістю та мудрістю існує різниця. Освіченим теж непогано стати: важливо добре вчитися у школі, читати хороші книжки та дивитися фільми, в яких є іскринка розуму.

Але я наголошую на тому, що мудрим бути важливіше. По-перше, мудрість – це розумність людини, вміння вірно приймати рішення в житті. Людина, яка є мудрою, добре засвоює знання та вміє застосовувати їх на практиці. Тобто, можна побачити, що сфера мудрості для людини в

житті ширша, ніж сфера освіти. Адже освіта – це просто процес засвоєння знань, формування характеру особистості.

По-друге, ми часто можемо спостерігати, як неосвічена людина у деяких випадках виявляється мудрішою, ніж освічена. Поводить себе м’якше, розумніше та людяніше, аніж людина освічена. І результат має кращий.

У повісті “Людина” Ольги Кобилянської головна героїня Олена – освічена дівчина. Вона розумна, вміє працювати, може сама заробити грошей. Але я не назвав би її мудрою. Наприкінці твору вона приймає рішення війти за нелюбого чоловіка заради його грошей. Мені не віриться, що таке

рішення привело Олену до особистого щастя.

Натомість українська література рясніє образами малоосвічених селян, які сяють мудрістю, Герой соціально-побутової повісті І. Нечуя-Левицького “Микола Джеря” – це далеко не ідеальний персонаж. Але, навіть у скрутних умовах, Микола вміє вірно прийняти рішення, повестися з іншими людьми. Його не залякаєш.

При цьому я не відкидаю освіченості. Дуже корисно після школи продовжити навчання, можливо, в університеті. А якщо не вийде, то у коледжі хоча б: він дає рівень освіти вищій, ніж професійні ліцеї. Гарна освіта дає людині багато цінних знань та вмінь.

Твір “Що в сучасному світі важливіше – бути освіченим чи мудрим”

Варіант 2

На мою думку, у сучасному світі дуже важливо бути освіченим. Настільки, наскільки важливо бути мудрим. Я ставлю між цими двома якостями людини знак рівності, хоча вони відрізняються одна від одної.

Мою точку зору можна підтвердити кількома аргументами. Мудрість – міра засвоєння знань людиною та вміння грамотно застосувати ці знання. А освіченість визначається у словнику як рівень прийняття людиною культурного спадку людства, тобто, цінностей, знань, умінь, навичок.

Тобто, характеристики освіченості чи мудрості дуже схожі між собою. І я не бачу причини, щоб віддавати першість тільки одній з них.

По-друге, у сучасному світі я не мислю справжньої мудрості без освіченості. Певний рівень освіти зараз потрібен всюди: для працевлаштування, заснування власного бізнесу, отримання вищого рівня освіти, навіть успішного користування побутовими приладами. Та що там – щоб прочитати хоча б одну книжку, треба вже мати певний рівень освіти!

Я вважаю мудрішими тих людей, які здобули добру освіту, бо вони прагнули її, тягнулися до знань. Я розумію під освіченістю не пластиковий диплом, а рівень розвитку людини. Можна здобути непогану освіту в коледжі, а можна просидіти п’ять років на стільці в університеті, але не докласти ніяких зусиль до навчання та не стати розумнішим.

Література протиставляє освічених та мудрих персонажів неосвіченим та немудрим. Прикладом першого типу можна назвати Роксолану, турецьку султаншу, героїню роману П. Загребельного. Другого – Мину Мазайла, дрібного чиновника, героя однойменної п’єси М. Куліша.

Отже, я вважаю, що варто бути освіченим та мудрим одночасно. Це близькі поняття, тому в рівній мірі важливо і те, і інше. І я радий, що наша країна багата на людей освічених та мудрих. Адже не всі країни світу взагалі можуть похвалитися тим, що більшість їхніх мешканців – люди грамотні та письменні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір ЗНО “Що в сучасному світі важливіше – бути освіченим чи мудрим” – 2 варіанти