Твір “Земля – наш спільний дім”
Варіант 1
Ми живемо на планеті Земля, і не випадково її головне багатство співзвучно з назвою. Земля – наш дім, земля – наша годувальниця. Рідна земля, Батьківщина – місце, де людина народилася, яке назавжди залишиться дорогим для нього. Наша Земля – наша велика спільна Батьківщина, важлива для кожного з нас, хоч ми рідко замислюємося про це. І люди зобов’язані піклуватися про збереження природи на нашій планеті, тому що це через нас відбуваються негативні зміни в навколишньому середовищі.
Колись наші предки тільки вирощували
Земля не прощає людині, якщо вона жорстоко знищує її багатства. Усе в природі взаємопов’язане. Якщо осушити русло річки, загине риба, а в підсумку сама людина не зможе нею харчуватися. Якщо не давати відпочивати грунтові, він не буде давати хорошого врожаю.
Навіть у сиву давнину люди, які не володіли науковими знаннями, з повагою ставилися до всіх скарбів Землі. Сьогодні в століття прогресу і технологій ми знаємо, як захистити природу, можемо і повинні це зробити. Я б хотів, щоб усі відомі секрети природи люди направляли не на руйнування, а на збереження нашого спільного дому.
Варіант 2
На планеті Земля живе більше шести мільярдів чоловік. Скільки з них вважають її домом? Хтось домом називає будову, в якій живе, хтось – своє рідне місто чи країну. А ось відгукнутися так про планету зможе не кожен. Багатьом здається, що для цього потрібно бути мандрівником – побувати в різних країнах, відчувати себе однаково добре в будь-якому місці земної кулі.
Я думаю, легко сказати слово “дім”, важче – відчувати це по-справжньому. Кожна свідома людина розуміє, що все на Землі взаємопов’язане. Виверження вулканів у Швеції відіб’ється на погоді в Європі, цунамі в Японії буде загрожувати всьому світові. Земля здається величезною, але навіть далекі події теж впливають на нас. Мені б хотілося, щоб кожна людина мислила масштабніше, а не тільки за типом “моя квартира, під’їзд, вулиця”.
Наша планета зараз перебуває в небезпеці: забруднення Світового океану, вирубка лісів, озонові діри, брак прісної води. І це неповний список проблем нашого “дому”. Хто в цьому винен? Це наслідки людської діяльності: роботи заводів, аварій на нафтових танкерах, блюзнірського ставлення до дарів природи. Багато століть людина знищувала види тварин, рослин, забруднювала річки, створювала звалища сміття. І ніхто не думав про наслідки, не думав про майбутнє.
Нам здається, що винні великі фабрики, концерни. Але часто можна побачити звалища сміття після пікніків, пакети, пляшки в морі. Мова йде не тільки про культуру поведінки, люди знищують свій спільний дім. Живий та мінливий дім, в якому спочатку було все необхідне для людини. Але “вінець природи” поставився до Землі без поваги, закинув та засмітив рідний дім.