“Планета – наш спільний дім”

Земля – наш дім, і ми зобов’язані берегти і охороняти її. Але, задовольняючи свої потреби, ми забуваємо про свій борг.

Мільйони промислових підприємств викидають свої відходи в річки, озера, моря. Але ж водойми – це очі планети. Вона дивиться на нас брудними очима і питає, коли ми одумаємося, згадаємо про неї. На жаль, людина встигла забруднити не тільки воду, а й повітря і сушу.

Вирубуються величезні площі лісу для виробництва паперу. А адже ліс – це найголовніший очищувач повітря. Тим більше, зараз, коли кожен третій має автомобіль.

Вихлопні гази накопичуються в атмосфері і не поглинаються рослинами.

На межі зникнення перебувають багато видів тварин. Для того, щоб жити в гармонії з природою, ми повинні жити за її законами, шанувати її порядки. Але людина нехтує цим.

Багато людей живуть одним днем, не замислюючись про своїх нащадків. Давайте уявимо, що може буде через 50-100 років. Мати-природа може розсердитися на рід людський, і з Землі зникнуть тварини і рослини, риби та птиці. Діти будуть бачити їх тільки на картинках і по телевізору, будуть відчувати тільки штучні запахи, не схожі на запах квітів.

Найбільш затребуваними стануть

професії лікаря і могильника, бо з тим, з чим не впорався перший, впорається другий. Не буде жодного здорової людини. І наші діти будуть проклинати нас за те, що ми вчасно не схаменулися.

Жахлива картина постає перед нами, неймовірна, як з фантастичного фільму, але цілком можлива. У гонитві за технічним прогресом ми забуваємо про вічні цінності, яких можемо позбутися.

Якщо подивитися на нашу планету з космосу, можна побачити два величезних простори – синій океан води і зелений океан рослинності. Людина живе на землі в оточенні рослин і тварин.

Дивний світ природи! Він зустрічає нас морем звуків, запахів, загадок і таємниць, змушує прислухатися, придивитися, замислитися. Ми не можемо собі уявити наше життя без лісів, полів, річок і озер. Але наша планета в небезпеці!

Природа потребує нашого захисту, нашої допомоги. Про це зараз думають багато людей. Чому ж охорона природи стала такою важливою і необхідною?

Люди забруднили моря, річки, ліси, повітря, гинуть рослини і тварини. Я читала, що у нас на Землі щодня зникає по одному виду рослин і тварин. Це більше, ніж з’являється нових видів.

Не можна ламати гілки дерев, бо дерева – наші друзі. Вони виділяють кисень, яким ми дихаємо. Квіти радують нас своїм виглядом, птахи співають для нас, сонце світить теж для нас. А якщо всього цього не буде? Що буде з нами?

Якщо ми терміново не надамо допомогу природі, вона помре. Я вважаю, що охорона природи – справа не лише дорослих, а й школярів. Ми повинні робити годівниці і шпаківні для птахів, вести боротьбу зі сміттям, надаємо допомогу хворим деревам, садити дерева і квіти.

Я сподіваюся, що всі люди планети одумаються і перестануть руйнувати Землю, адже вона – наш спільний дім. Наша Земля прекрасна, так давайте ж цінувати і примножувати цю красу!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Планета – наш спільний дім”