Твір – роздум Робот Саліеис, або Куди нас приведе технічний прогрес

Ані для кого вже не є таємницею те, що технічний розвиток у світі протягом останнього століття просувається вперед із просто фантастичною швидкістю. На мою думку, навіть та частина суспільства, яка не має жодного стосунку до науки, має розібратися з усім цим, усвідомивши плюси та мінуси таких темпів прогресу. Тож я, як кажуть “незацікавлена особа”, спробувала особисто для себе відповісти на питання: в чому полягають недоліки та позитивні сторони небаченого досі розвитку науки та техніки? По-перше, науковий розвиток має величезну кількість

позитивних наслідків. Дуже важливою та гострою як для нашої держави, так і для всього світу є зараз проблема використання природних ресурсів. Адже, як відомо, ніщо не триває вічно, тож нафта та природний газ разом з іншими корисними копалинами мають колись-то скінчитися. Вчені стверджують, що наука зараз працює над питанням більш економного використання енергоресурсів, причому ця праця вже приносить певні плоди. Я читала багато статей про те, що було не тільки винайдено, а й створено автомобілі, які працюють на сонячній енергії, вони, на жаль, мають дуже низьку максимальну швидкість, але ж це тільки перші
кроки. Один винахідник навіть перевів свій будинок на автономне енергозабезпечення, встановивши на даху свого будинку величезні сонячні батареї. Було б чудово, якби людство почало використовувати сонячне світло, енергію вітру замість того, щоб виснажувати нашу планету, видобуваючи все більше і більше ресурсів!

Крім того, розвиток науки сприяв і розвитку медицини. Велику кількість хвороб, які раніше вважалися смертельними, зараз можна вилікувати. Хоча з’являються все нові і нові хвороби. Особисто я замислювалася над тим, чому ж у новинах ми постійно чуємо про появу якоїсь нової пошесті. Мені здається, це відбувається через те, що людина, втрутившись у природу, порушила якийсь баланс. Природа Землі зараз є розбалансованою, тому й відбуваються різні непе-редбачувані катаклізми. Виходить, все це саме через технічний прогрес?

Але найстрашніше, на мою думку, те, що, розвиваючись технічно, людство вдосконалює і свою зброю. Вже створено спеціальні мікросхеми, які вживлю-ють у мозок піддослідної миші і дають змогу керувати її рухами за допомогою пульта дистанційного керування! Була навіть ціла передача, де це демонстрували. Страшно уявити, що такі мікросхеми можуть потрапити “не до тих рук”! Невже тоді усі найхворобливіші вигадки письменників-фантастів справдяться? Але ж велика кількість розробок підлягає повній секретності, тож можна тільки здогадуватись, до яких ще небачених див дійшов прогрес…

У Японії з кожним роком створюється велика кількість нових моделей роботів. Роботи імітують домашніх тварин, яких не треба годувати та прибирати за ними, такі роботи є досить корисними, адже вони можуть розважити самотню літню людину, не додаючи їй хатньої роботи, деякі можуть навіть викликати лікаря у разі потреби. Створено і роботів, подібних до людей: вони можуть вчитися, розмовляти на примітивному рівні, деякі з них навіть можуть імітувати емоції. Створення нових та все досконаліших роботів не можна однозначно віднести до позитивних або негативних кроків технічного прогресу. Головне, напевне, не у тому, що “вміє робити” та чи інша техніка, а в тому, для чого її використовувати. Наприклад, поява робота-поліцейського полегшить працю правоохоронців та збільшить рівень безпеки, а поява досконалого робота-солдата може призвести до страшних наслідків.

Деякі з моїх знайомих після здобуття належної освіти сподіваються зайнятися науковою діяльністю. Я знаю, що вони стануть справжніми науковцями, фахівцями у своїй галузі. Іноді я навіть думаю, які наукові відкриття можуть вони зробити, фантазую, що ще вигадає людство щодо науково-технічного розвитку. Я б хотіла, щоб життя людини ставало безпечнішим та легшим, цікавішим та різноманітнішим. На мою думку, крім фахових знань, винахідники повинні обов’язково мати людяність, доброту та любов до людей у своїх серцях, тоді міфічний Робот Сапіенс ніколи не скоїть лиха, не посяде важливішого за живу людину місця у житті, не призведе до знецінення одвічних цінностей людських взаємин.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Твір – роздум Робот Саліеис, або Куди нас приведе технічний прогрес