Твір-роздум на тему екологія

Слово “екологія” в перекладі з грецької означає наука про дім. Зараз багато людей у всьому світі занепокоєні проблемами екології, бо планета Земля – наш великий спільний дім. І від того, наскільки в ньому все добре, залежить здоров’я та добробут кожного з нас. За останні десятиліття на Землі трапилося багато катастроф, основним чинником яких стала діяльність людини. Вибухи атомних станцій, аварії нафтових танкерів в океанах, вирубка лісів, знищення рослин та тварин, забруднення повітря та води викидами заводів та вихлопами автомобілів

тощо… Страшно уявити, що за короткий проміжок часу людина накоїла стільки лиха на планеті.

Мабуть, захоплені великими можливостями, які відкрив для нас технічний прогрес, ми просто не змогли чи не захотіли вчасно оцінити всі можливі наслідки нашого втручання в природу. До того ж, коли людину охоплює жага збагачення, вона також часто закриває очі на те, що її вчинки несуть шкоду в глобальному сенсі.

А на планеті все взаємопов’язане та взаємозалежне, і людина як вид вписаний у складну природну структуру. Вичерпуючи земні ресурси, ми тим самим ставимо під загрозу власне існування. Ми створюємо

світ, заражений радіацією та брудом, у якому не зможемо бути здоровими. Ми винищуємо рослини, які виробляють кисень, а до того ж дарують нам свої плоди та годують тварин, яких ми потім їмо. Запаси нафта та газу, завдяки яким тепло й світло в наших оселях, також не безкінечні.

Я сподіваюся, ми ще зможемо все виправити. Вчені в усьому світі нині розробляють технології, які дозволяють використовувати відновлювані джерела енергії. З’являються автомобілі, що їздять на безпечному для навколишнього середовища паливі. Нові підприємства в розвинутих країнах будуються з урахуванням екологічних потреб. Усе екологічне стає модним, а це значить, що воно буде поширюватися й надалі!

Мені б дуже хотілося, щоб і в нашій країні до проблем екології ставилися серйозно, тим більше що ми вже пережили одну з найжахливіших катастроф в історії – вибух на Чорнобильській АС. Вона має слугувати нам сумним нагадуванням про те, як небезпечно безвідповідальне ставлення до сил природи. Я сподіваюся, що наш народ став мудріший, і гроші, влада, пихатість, особисті інтереси ніколи не стоятимуть вище за життя цілої планети взагалі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твір-роздум на тему екологія