Твір на вільну тему: “Наша земля – Україна”
Наша земля – земля славного незабутнього минулого, земля, якою можна пишатися. Скільки всього витерпіла вона за довгі віки свого існування, за ті часи, поки формувалася поступово нація з гордим ім’ям – українці. Недарма О. Довженко писав: “Не знаю я народу, та й нема такого другого народу нині на Землі, щоб так багато створив, таку велику данину приніс всьому людству, як наш народ”. Ми можемо пишатися минулим нашої країни, нашими гордими предками, що не шкодували свого життя задля завоювання незалежності України. Ось мчать степами
Виразність
“Уміння говорити – це уміння порядно мислити” (Стародавня мудрість). Отже, спочатку слід навчитися логічно, образно, емоційно мислити, а потім – осмислено висловлювати думку. Виразність мовлення (і тексту) залежить від багатства словника, поліфонії, різноманітності синтаксичної організації, емоційної насиченості, інтонаційної багатобарвності і т. д.; отже, дбаючи про виразність – дбаймо про багатство й різноманітність мовлення. Усне мовлення не може бути застарілим чи новим (воно “не знає стилю ретро”), його виразність зумовлюється рівнем знань сучасних ресурсів мови, але сформувалися ці ресурси попередніми епохами, що полишили відбитки в писаних пам’ятках (текстах), читати які погрібно за нормами відповідного часу.
Мовлення повинне бути ввічливим, пошанним, тактовним. Ми повинні враховувати почуття й емоції інших людей, якщо хочемо досягти успіху.
Ми повинні зробити для своєї держави все можливе, що від нас залежить, не чекати, поки хтось створить для нас прекрасне майбутнє. Це майбутнє в наших руках, ми маємо творити його своїми руками. А поки що головна наша задача – вчитися, здобувати знання, потім працювати. І, нарешті, бути щасливими, щоб була щасливою ти, наша славна Україна. Любіть землю нашу рідну! “Любіть працю на цій землі, бо без цього не буде щастя нам і дітям нашим на цій планеті!” – говорив О. Довженко. Він правий, тільки з любові народжується нація, народжується держава і людина.