Твiр на тему: “Благородний вчинок товариша”

У наш досить складний час, час, коли шкала моральних принципів та людських цінностей суттєво змінилася не в кращу сторону, коли матеріальні блага ставляться вище духовних надбань, інколи починає здаватися, що з нашого життя зовсім пішли честь та благородство, милосердя та доброта. Але це зовсім не так, бо й сьогодні існують одвічні людські цінності, на які не зможуть вплинути ніякі історичні кризи та зміни суспільства. Ці цінності будуть існувати вічно і вічно будуть знаходитися люди, якім притаманні такі якості, як гідність і благородство.

У

своєму житті людина постійно зустрічається як з чесністю, так і з підлістю, як з щастям, так і з горем. У нашому житті бувають не тільки радощі, а й страждання. Наші душі перевертаються всепоглинаючою любов’ю, або таким же всепоглинаючим почуттям ненависті. Достатньо часто виникають ситуації, коли нам потрібно від чогось відмовлятися і йти на жертву не тільки заради себе, а й заради інших – заради своїх близьких та рідних, заради друзів і товаришів. Інколи виникають ситуації, в яких потрібно піднестися над своїми починаннями і першими емоційними поривами не тільки нам самим, а й нашим друзям.

Наше

життя досить часто вимагає від нас благородних вчинків, вимагає з гідністю жити і працювати, з благородством ставитися до матеріальних і духовних благ, до людей, які нас оточують. Ми повинні з гідністю переживати і радість, і горе, бо коли настане час відповідати за всі свої вчинки, слова та думки перед самим строгим суддею – перед своєю совістю, не у кожного з нас станеться сил подивитися своїй совісті в очі, бо на це спроможна лише благородна та гідна людина.

У найскладніших обставинах, навіть тоді, коли виправити ситуацію здається неможливим, ніяк не можна переступати ту межу, за якою кінчається володарювання людського розуму над нашими вчинками і починається темна влада егоїстичних бажань та інстинктів. Треба утверджувати, розвивати, берегти і підносити свою гідність, треба завжди бути благородною людиною.

Корінь справжнього благородства – у переконаннях і думках, які повністю співпадають з людською мораллю. Саме тому так важливо не берегти в своїй душі чорних думок і плекати у ній тільки добрі наміри та почуття.

Благородство і чистота думки – речі взаємозалежні, бо не може людина з поганими думками та заплямованою совістю називатися благородною, і навпаки – коли людина благородна, то вона ніколи не принизить себе до безчесних намірів або аморального вчинку. Благородна людина завжди буде діяти згідно з законами совісті та честі, гідності та милосердя, вона ніколи не встромить ножа у спину, не підставить підніжку, не буде даремно давати обіцянки. Благородна людина за будь-яких обставин буде дивитися у вічі, незважаючи на те, хто перед нею – ворог чи друг. Всі життєві негаразди на своєму шляху ця людина буде зустрічати з високо підведеною головою, вона завжди буде дивитися тільки вперед, що б на неї не чекало у майбутньому. Благородна людина буде долати всі перешкоди з гідністю і сміливістю.

“Не може при добрі той жить,

Хто хоче злу й добру служить,

Бо, хтівши догодить обом,

Він швидко стане зла рабом”.

(І. Франко)

Благородство – це мудрість і вміння завжди тримати себе в руках. Воно тендітне й ніжне і водночас міцніше від самої товстої броні, бо благородство єднає дух і тіло, бо в його основі – чистота і непорочність душі. Та якщо благородство занедбати, відбудеться цілковите знищення і самогубство душі, залишиться лише тлін і порох, залишаться тільки руїни. Благородство людської особистості виявляється саме в тому, наскільки тонко і мудро людина може визначити, що гідне, а що негідне. Гідне повинно стати самою суттю духовної культури, негідне ж – викликати у нас зневагу.

“А правда лиш одна – вона колюча,

Гірка й жорстока. І завжди в біді,

Тож мужнім будь – оборони її”.

(А. Малишко)

Щодо благородства у повсякденному житті, то його можна побачити у самих звичайних вчинках оточуючих нас людей, наших товаришів. Я вважаю, що благородним вчинком можна вважати бажання твого товариша застерегти тебе від поганих вчинків, його вміння нічого від тебе не приховувати і казати правду в очі. Не менш благородним вчинком може бути й звичайна допомога старим людям, бажання вступити місце жінці в громадському транспорті, привітлива поведінка відносно інших та поважливе ставлення для людей. З цих маленьких, майже непомітних, але дуже достойних вчинків і складається справжнє благородство.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Твiр на тему: “Благородний вчинок товариша”