“Посієш вчинок – виросте характер”

“Скільки людей – стільки й характерів”, – часто повторюємо ми. І це дійсно так, двох однакових людей немає, і навіть близнюки, яких не відрізнити на перший погляд, на другий виявляються зовсім різними людьми. Люди мають різні системи цінностей, захоплення, принципи й світогляд, по-різному реагують на зовнішні подразники. Характер людини обумовлює її вчинки, з яких і складається життя. Але ж з чого складається характер і чи можна його змінити?

Що це таке – характер? Набір якостей і особливостей кожної людини, який дається нам від

народження, або набір, який поступово розвивається, росте і змінюється разом з нами? Мій характер – це ті риси, які відрізняють мене від інших людей, від нього залежить моя поведінка і спосіб життя.

Важко точно сказати, який у тебе характер. Те, яким ти себе бачиш, може сильно відрізнятися від точки зору оточуючих. Я вважаю себе соромливою, а комусь можу здатися боязкою або відлюдною, мою мрійливість приймають за неуважність, чесність за дурість. Напевно, кожна людина сильно відрізняється від того, якою вона здається іншим.

Характер – це наші звички і стиль поведінки, змінивши їх, можна змінити і себе. Як то

кажуть: “Посієш вчинок – виросте характер”. Існує дві точки зору з цього питання: одні вважають, що потрібно бути собою, не мінятися і не підлаштовуватися під обставини, інші бачать мету життя в постійному самовдосконаленні та намагаються позбавитися від тих рис характеру, які їм не подобаються. Я думаю, що це все правильно.

Якщо намагатися змінити свою сутність, змусити себе робити те, що не подобатися, постійно жити за чужими правилами, то ніколи не зможеш бути щасливим і тільки даремно будеш мучити себе і близьких. Адже тільки по-справжньому щаслива людина може робити щасливими інших. Але, в той же час, не можна виправдовувати свої погані якості характером і не намагатися щось змінити. Кожен може і повинен прагнути стати краще і позбавлятися від усього поганого.

Я поки ще не знаю точно, який у мене характер, але постараюся змінити його на краще. У мене є багато недоліків, позбувшись яких я стану краще, сильніше і щасливіше. Поки у мене є час працювати над собою, я намагаюся зрозуміти, якою хочу бути і що потрібно для цього зробити. Працювати над собою необхідно кожному, як би важко це не було.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


“Посієш вчинок – виросте характер”

Categories: Твори на задані теми

Links