Твір до ЗНО ” До чого призводить заміна природного світу благами цивілізації”
Аргументи, докази, приклади, висновок
Варіант 1
Я з власного досвіду стверджую, що заміна світу природи суцільними благами цивілізації не призводить ні до чого доброго. А тим паче заміна живого спілкування з друзями – світом віртуальним.
Аж ніяк не замінить комп`ютер ранкової пробіжки мокрою від роси лісовою доріжкою, коли свіжий вітерець куйовдить волосся. Цвірінькання пташок у парку, корабельної хитавиці, плескоту морських хвиль, лову зеленої ящірки у траві, стрибання з “тарзанкою”…
Зі своїми друзями ми часто
Коли ми їздили до Криму разом з батьками, то улюбленим моїм заняттям було ходити на берег моря та перестрибувати з каміння на каміння. Я добре натренував ноги, почувався спритним, сильним та проворним. Хіба ж можна було б такого досягти, якби я сидів удома за ноутбуком? Нізащо!
Я можу
Спілкування з живою природою необхідне людині, бо ми – її невід’ємна частина. Вона годує нас, дає дім, надихає. Немає, мабуть, поета в світі, що не присвятив би вірша природі. У творах українських митців людина, що близька до природи, виступала як людина чистої душі, спроможна на щирі почуття і вчинки. І вона завжди протиставлялася тим, хто зациклений на матеріальних благах. Згадаємо повість “Тіні забутих предків” і головного героя Івана Палійчука, який після смерті коханої Марічки одружився з Палагною – дівчиною багатою, хазяйновитою, та не зміг знайти з нею щастя, бо воно для нього не в матеріальному багатстві, а в багатстві душі. Його мала Марічка, викохана прекрасною природою Карпат.
Важливо тягнутися до природнього світу, так життя стане набагато повнішим та щасливішим.