Тип уроку. Створення самостійної творчої роботи
Мета. Продовжити знайомство учнів з теплою та холодною кольоровою гамою. Навчити створювати різноманітні форми і образи в композиції. Знайомити із технікою роботи сіллю. Розвивати творчу фантазію, уяву, розширити знання про космос. Виховувати почуття прекрасного, естетичний смак.
Тип уроку. Створення самостійної творчої роботи.
Форма проведення. Урок-подорож.
Обладнання. Акварельні фарби, пензлики, папір, папір для тренувальних вправ, сіль, картини художника-космонавта О. Леонова, грамзапис космічної музики.
Завдання, що закладені
Сприймання лггературних і музичних творів про космос. Ознайомлення з творчістю льотчика-космонавта О. Леонова. Особливості й специфіка використання кольорів О. Леонова. Повторити поняття про холодні й теплі кольори. Активізувати знання про космос. Зображення космічних об’єктів, побудова композиції на контрастах. Хід уроку
1. Представлення.
2. Активізація опорних знань.
– Які ви гарні сьогодні! А ваші очі! Вони сяють, наче зірочки! Дивлюсь на вас, а в уяві виринають дивовижні та фантастичні образи.
– А ви любите фантазувати?
– Скажіть, в яких літературних творах
Фантастичного? Поет сказав так:
У казці мріяли колись, Щоб піднятися у вись. До незвіданих земель Мчав космічний корабель! В казці линув у політ Чудо-килим – самоліт! І неслися напрямки Скороходи-чобітки. В казці мрій було немало, Та живою казка стала. Ми живем в казковий час. Є супутники у нас, Що в ясну небесну вись Вперше в світі піднялись…
– Як ви гадаєте, чому люди мріяли піднятись у космос?
– Що вони хотіли там побачити?
– Що вони сподівалися там зустріти?
– А ви б хотіли полетіти у космос?
– Спробуємо з вами пофантазувати. Заплющіть очі, уявіть, що ви мандруєте на іншу планету. Вас зустрічає Весела зірка.
(Звучить грамзапис космічної музики].
– Розплющіть очі. Розкажіть, що вам розповіла ця зірочка?
[Вчитель вислуховує відповіді дітей).
3. Пізнавальна бесіда.
– Не лише ви у своїй уяві малюєте космічний простір. Багатьох митців
Захоплювала ця тема, і вони у своїх творах зображали Всесвіт. Та, на мою
Думку, найкраще змалював фантастичний космічний світ художник, а ще і
Льотчик-космонавт Олексій Леонов.
(Вчитель демонструє на дошці портрет космонавта).
– Олексій Леонов закінчив військову академію імені Жуковського. Це
Перший космонавт, який вийшов у відкритий космос. Малювати почав ще в
Дитинстві. Йому подобався живопис, обожнював Айвазовського. Створював
Різноманітні малюнки. З часом головною темою робіт став космос. Погляньте
На ці картини художника-космонавта [демонстрація]. Розглядаючи їх, мимоволі
Сам стаєш учасником міжзоряних перельотів і незнаних подорожей.
Сам автор про кольори своїх картин писав так: “Що можна сказати про кольори космосу? Вони набагато яскравіші, конкретніші земних, ближчі до кольорів спектру. Нічна сторона Землі абсолютна чорна, але оточена триколірним ореолом земної атмосфери… червоний, жовтий, голубий, що плавно переходить у чорноту космічного простору”.
– Якого кольору більше? Чому? (Синього, бо Всесвіт великий, нескінченний,
Холодний)
– Якими кольорами змальовані планети? Чому? (Теплими, бо всі вони повернуті до Сонця)
– А ви хотіли б малювати свою подорож до зірок?
4. Тренувальні вправи.
Візьміть додаткові аркуші й подумайте, що ми могли б побачити у вікно ілюмінатора? Планети? Якої вони форми та кольору? (Виконують малюнки).
– Чого в космосі найбільше? (Учнімалюють зірки). Це теж планети, але дуже далекі, іх ми будемо малювати від крапочки. Яким кольором?
– Ще в космосі можна побачити комети. Це тіла з круглою головою і довгим хвостом. Голова дуже гаряча, а хвіст холодніший. Які використаємо кольори?
– Навколо Землі літають супутники. Яким кольором їх малюємо?
– А як ми з вами подорожуємо? Намалюємо нашу ракету. Які кольори виберемо?
– Кого можемо зустріти у цій подорожі?
(Інопланетян на літаючих тарілках)
Малюємо їх і незвичайні літаючі тарілки. Використовуємо теж теплі кольори.
Вчені припускають існування позаземних цивілізацій. Здається мені (вчитель відкриває рамку, на якій розміщена ще незакінчена колективна робота), що цей малюнок залишили вони. Вони дуже хотіли його завершити, але щось стало їм перешкодою. Може, ми спробуємо домалювати? Будемо працювати всі разом.
5. Повідомлення теми та завдань уроку.
Учитель розглядає роботи на тренувальних аркушах.
– Сьогодні малюємо подорож до зірок. Подивіться, як цю роботу виконували
Ваші ровесники. Зверніть увагу на те, як вони передали безкрайній Всесвіт. Як
Вони малювали космічні об’єкти.
Ви теж будете працювати колективно, а на завершення уроку створимо колективну роботу, зібравши всі ваші малюнки.
6. Підготовка до практичної діяльності.
– До подорожі все готово! Займаємо місця у космоліті, запрошуємо із собою
Уяву та Фантазію! Стартуємо!!!
(Починає звучати музичний супровід).
7. Самостійна творча діяльність учнів.
– Працюйте, старайтесь, фантазуйте, шукайте незвичайне у звичайному,
Вмійте помітити не лише загальні форми, а й дрібні деталі у навколишньому та
У тому, що малюєте. Починайте малюнок із зображення космічних об’єктів, коли
Вони вже зображені – змальовуйте Всесвіт. Щоб отримати світлові ефекти,
Передати космічний простір – використовуйте сіль. Солити треба тільки мокрий
Папір і фон синього кольору. Не бійтеся брати багато солі. Надлишок згодом
Відійде сам.
(Відповідно до виконання робіт малюнки прикріплюються на дошці).
8. Підсумок уроку.
Вачкова Любов Степанівна, вчитель образотворчого мистецтва середньої загальноосвітньої школи І-III ст. № 37, м. Львів, переможець обласного туру
Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2003” в номінації “Образотворче мистецтво”.
Схожі твори:
- Розвиток мовлення. Написання творчої роботи на тему “Біблійні сюжети у віршах російських поетів” УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 8 КЛАС І семестр ВСТУП УРОК № 5 Тема. Розвиток мовлення. Написання творчої роботи на тему “Біблійні сюжети у віршах російських поетів” Мета: ознайомити з шедеврами живопису та поезії, присвяченими біблійній темі, зробити висновок про магічну силу вічних сюжетів Книги книг, вчити порівнювати літературні твори, знаходити...
- Конспект уроку з вивчення казки Шарля Перро “Попелюшка” Мета: прищеплювати вміння працювати з текстом твору; розвивати творче мислення учнів; формувати навички аналізу художнього твору та складання порівняльної характеристики персонажів; виховувати в учнів працьовитість, щирість, людяність. Обладнання: портрет Шарля Перро, текст казки Ш. Перро “Попелюшка, або Соболевий черевичок”, учнівські ілюстрації до казки; черевичок, годинник, яблунька (вирізана з паперу); на...
- Конспект уроку за творами Джека Лондона Мета: виявити перші враження від прочитаного; навчити вирізняти головне в характерах героїв; розвивати вміння аналізувати вчинки героїв, порівнювати поведінку літературного персонажа зі своєю власною, сприяти формуванню активної життєвої позиції. Обладнання: виставка літератури, портрет письменника, понятійний словник, репродукції картин за тематикою. Хід уроку Організаційний момент Повідомлення Теми і мети уроку. Мотивація...
- Конспект уроку – ПЛАЧ ЗА ПАСТОРАЛЛЮ ХХ СТОРІЧЧЯ ЛІНИ КОСТЕНКО Мета: через високохудожнє слово великої поетеси передати глибину материнської трагедії і перейнятися співчуттям до незмірного людського болю. Обладнання. Репродукція зображення Богоматері з дитям, свічки. ХІД УРОКУ 1. Вступне слово вчителя. – Сподіваюсь, що на сьогоднішньому уроці у ваші душі ввійде великий жаль, від якого стрепенеться серце і вже завжди озиватиметься...
- РУКИ МАЛІ, ТА ДО РОБОТИ ВДАЛІ. Є. ПЕРМЯК “ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ РУКИ?”. П. РЕБРО “НЕМАЄ ЛЕДАРІВ У НАС” Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати прочитаний текст; розвивати мовлення, мислення; виховувати працьовитість, прагнення до корисних самостійних дій. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Мовленнєва розминка 1) Робота над скоромовкою. Варка варила варенички, Василь взяв вареника. Варка Василя – варехою. Василь Варку – вареником. 2)...
- План-конспект уроку для вивчення оповідання А. П. Чехова “Хамелеон” Завдання: розробіть план-конспект уроку для вивчення оповідання А. П. Чехова “Хамелеон”. Загалом чинна програма відводить 3 години у 6-му класі на вивчення життєвого і творчого шляху А. Чехова. Вивчають твори: “Хамелеон”, “Товстий і тонкий”, одже це буде 2-й урок із вивчення творчості А. Чехова (1-й урок: життєвий і творчий шлях...
- Хто зрозуміє ангела? Конспект уроку: Гарсіа Маркеса “Стариган із крилами” Мета: допомогти учням зрозуміти ідею твору, мотиви поведінки персонажів, їхні характери; відпрацьовувати навички аналізу художнього твору; виховувати почуття милосердя, взаємодопомоги, тривоги за долю ближнього, доброти; розкрити характери образів; окреслити коло основних проблем твору. Обладнання: портрет Гарсіа Маркеса, малюнки учнів. Епіграфи: Треба прагнути бути людиною, незважаючи на всю жорстокість навколишнього світу,...
- Методика роботи над твором в 1-ом класі За рік навчання в 1-ом класі учні здобувають первісний досвід зв’язного викладу власних думок, тобто досвід роботи над твором. Перші Твори невеликі по обсязі, основним джерелом для них є особистий життєвий досвід. Це оповідання про події, що розгортаються в часі, наприклад: ” Як ми забирали шкільний двір”,” Як ми зустрічали...
- Тема уроку: Джордж Ноел Гордон Байрон Тема уроку, Джордж Ноел Гордон Байрон (1788-1824) – англійський поетромантик, фундатор течії байронізму. Провідні мотиви і домінуючі настрої його творчості. Мета: поглибити поняття про особливості романтизму як художнього напряму; ознайомити учнів з життям та творчістю англійського поета романтика Джорджа Байрона; акцентувати увагу на впливі Байрона на розвиток романтизму як напряму...
- План-аналіз власної роботи Досить нова техніка художньої творчості, яка отримала назву “оракул”, виникла завдяки розвитку сучасних технологій і з’явленню нових матеріалів. Ця техніка базується на створенні картин за допомогою кольорової плівки, яка наноситься на поверхню у відповідності із зображеним на цій поверхні ескізом. Мені дуже цікаво займатися такою творчістю, а сюжети для своїх...
- Матеріали до уроку за казкою Памели Треверс “Мері Поппінс” Мета: ознайомити школярів з біографією П. Треверс та історією створення казки; розкрити основний зміст першої частини твору, навчити вдумливо його читати; розвивати логічне мислення, уяву, а такожуміння висловлювати свої міркування; формувати особистість уважного читача, здатного аналізувати думки та вчинки літературних героїв. Обладнання. Портрет письменниці, виставка її книжок українською та російською...
- Дати початкове уявлення про емоційно-виражальні можливості фарб Обладнання для вчителя. Гуаш – три основні кольори, пензлі, папір, учнівські малюнки на дану тему. Таблиця з малюнками квітів похідних кольорів. Обладнання для учнів. Гуаш – три основні кольори, пензлі, склянки з водою. Хід уроку Починаємо урок із закріплення вивченого на попередньому уроці. (Учні називають основні кольори, відмічають їх радісне...
- Підсумок. Узагальнення та систематизація вивченого впродовж року матеріалу. Захист власного проекту (див. домашнє завдання до останнього уроку) УСІ УРОКИ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 7 КЛАС II семестр МИСТЕЦТВО БУТИ ЛЮДИНОЮ УРОКИ 69, 70 Тема. Підсумок. Узагальнення та систематизація вивченого впродовж року матеріалу. Захист власного проекту (див. домашнє завдання до останнього уроку) Мета: удосконалювати навички узагальнення та систематизації матеріалу, розвивати зв’язне мовлення та творчу уяву; робота над умінням виступати перед...
- 8 клас. Тема уроку. М. Коцюбинський. Дорогою ціною Тема. М. Коцюбинський. Дорогою ціною. Час і вічність у повісті, символічні образи. Романтичність, мужність і сила волі української жінки Соломії Мета: – Навчальна (освітня): продовжувати ознайомлення учнів з ідейнохудожнім змістом повісті М. Коцюбинського “Дорогою ціною” (ІV, V частини, епілог); аналізувати образи часу і вічності в повісті, символи, роль і значення...
- Підсумки роботи за рік. Літературне свято (презентація творчого проекту) УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10 КЛАС ІI семестр 4. ПІДСУМОК УРОК № 70 Тема. Підсумки роботи за рік. Літературне свято (презентація творчого проекту) Мета: підсумувати результати роботи за рік, з’ясувати вподобання учнів, зацікавити їх літературною освітою, проаналізувати недоліки; розвивати навички самостійної індивідуальної та колективної роботи (у парах і групах); удосконалювати...
- Людина – головний нерв творчої радості й печалі Івана Драча Тематика творчості Івана Драча, видатного поета сучасності, відомого державного і політичного діяча, різноманітна. Та про що б він не писав, у центрі його поетичної уваги завжди стоїть людина, її буття. Творче кредо поета – передусім бачити людину, адже творчість – це “спрага людяності. Мене пече щоднини спрага щастя для людини”....
- Тема уроку: Цілісність натури й духовне багатство Ассоль Мета: продовжити роботу над текстом, розвивати вміння характеризувати героїв; спрямовувати роботу на розвиток умінь учнів розкривати духовний світ героя; дати поняття про символ і символіку образу пурпурових вітрил; формувати розуміння загальнолюдських цінностей. Обладнання: ілюстрації до твору; фонозапис фрагменту музики П. Чайковського “Времена года”, кольорові кружечки,”дерево мрій”. Епіграф: В людини завжди...
- Конспект уроку за творами Рея Бредбері Мета: ознайомити учнів з життєвим і творчим шляхом американського фантаста Рея Бредбері; формувати вміння аналізу художнього тексту; розвивати логічне і творче мислення; вдосконалювати навички роботи в групах; прищеплювати почуття людяності та милосердя; виховувати любов до краси, мистецтва. Обладнання: портрет письменника, репродукція картини Леонардо да Вінчі “Джоконда”, тексти твору, понятійний словник....
- ХІД УРОКУ. СПИРИДОН ЧЕРКАСЕНКО. “МАЛЕНЬКИЙ ГОРБАНЬ” Тема:Спиридон Черкасенко. “Маленький горбань”. Твір про красу і незахищеність людської душі. Уміння дитини прощати і вірити в добро. Мета:Вчити переказувати зміст оповідання, розуміти ідею автора; розвивати навички зв’язного мовлення та послідовного викладу своїх думок, логічне мислення; виховувати високі моральні якості. ХІД УРОКУ І. Повідомлення теми та мети уроку. 1. Слово...
- Тема уроку: трагедія “Фауст” – вершина творчості Гете Тема: трагедія ” Фауст ” – вершина творчості Гете. Історія створення, композиція та проблематика(“…невідоме з відомого…”) Мета: висвітлити, найвідоміші факти з творчої історії “Фауста”, зокрема, про прообраз головного героя, магачорнокнижника, про загальновідомі літературні варіанти історії Фауста, про етапи роботи Гете над твором; формувати навички аналізу художнього тексту; виховувати повагу до...