Тема любові у творчості А. І. Купріна

Так писав про любов Ф. І. Тютчев. У житті кожної людини любов займає особливе місце. Особливе місце вона займає і в творчості кожного письменника і поета. Не виняток і А. І. Купрін. Його “Гранатовий браслет” – шедевр не тільки російської, а й світової літератури. Любов до самознищення, готовність загинути в ім’я коханої жінки майстерно описана Купріним в цій повісті. Головний герой твору – маленька людина, чиновник Жовтків, але саме в його душі виникає таке відчуття, на яке “здатний, можливо, один з тисячі “.

” Трапилося

так, що мене не цікавить в цьому житті ніщо: ні політика, ні наука, ні філософія, ні турбота про майбутнє щастя людей, – пише Жовтків, – для мене все життя лише в Вас “. Він живе однією любов’ю і, коли йому забороняють любити, кінчає життя самогубством.

Звичайно, можна засуджувати його за цю слабкість. Але я вважаю, що людина живе, поки він любить. Любить свою дитину, любить заходи й сходи, любить життя або любить, як Жовтків, єдину жінку на світі.

Я вас любив, кохання ще, можливо, В душі моїй згасла не зовсім; Але нехай вона вас більше не турбує; Я не хочу засмучувати вас нічим. Я вас любив безмовно, безнадійно

Те боязкістю, то ревнощами Томім; Я вас любив так щиро, так ніжно, Як дай вам Бог коханої бути іншим. Так любив О. С. Пушкін. І любов давала йому хвилини захвату й відчаю, надії і мрії. Ні, не тебе так палко я люблю, Не для мене краси твоєї блищання: Люблю в тобі я минуле страданье І молодість загиблу мою.

Прославленню великого “дару любові”, чистого і безкорисливого почуття, присвячена і повість “Колесо часу”. “Інші люди від природи наділені великою фізичною силою. Інші народяться з таким гострим зором, що вільно, неозброєним оком, бачать кільця Сатурна. Так і любов. Вона – найвищий і самий рідкісний дар невідомого бога “.

Герой повісті, російський інженер” Мишика “, за примхливості випадку виявляється обранцем прекрасної француженки Марії. Романтично пофарбована зустріч переходить в романтичну любов. Але можливий і “невловимий той момент, коли любов збирається або йти, або звернутися в тупу холодну покірну звичку”. І, може бути, краще розлучитися, не чекаючи, поки піде любов?

І Марія йде, відправивши лист, в якому пише: “Милий Мишика, дякую тобі за те велике щастя, яке ти мені дав”.

Цілий катехізис любові вкладено Купріним в уста героїв:

“У любові, навіть минулого, немає місця брехні “.

” Давати в любові обіцянки і клятви… хіба це не гріх перед богом, хіба це не тяжка образа любові? “

“Що за жах, коли один не любить, а інший вимолює любов, як настирливий жебрак!”

У цьому творі Купрін також простежує тему тієї прекрасної любові, “про яку мріють всі закохані, але яка з мільйонів людей дається лише одній парі”.

Романтичне, навіть містичне поклоніння жінці-ось головний мотив повісті “Олеся”. Любов і трагедія завжди поруч. І все ж, незважаючи на велику кількість драматичних ситуацій, у творах Купріна б’ють ключем життєві сили, переважають світлі, оптимістичні тони. А в чудовому цнотливість купринских героїв звучить гімн натуральної краси і природності.

Але не тільки любов до жінки оспівує Купрін. Його повісті й оповідання пройняті надзвичайною любов’ю до життя у всіх її проявах.

І з переповнює його любов’ю до всього світу описує він безліч дорогоцінних життєвих дрібниць, пам’ятних його серцю: “… загин в густому сосновому лісі, де свіжо, зелено, весело, де конвалії, гриби, співучі птахи і білки “(” Елань “) набряклі нирку, що лопаються весняної вночі з лагідним звуком” Так! “, немов” дитя в задумі розімкнуло вуста “(” Ніч у лісі “) смачний шматок чорного хліба, посипаний крупною сіллю (“У Троїце-Сергія”) і серце Купріна було серцем великого оптиміста і життєлюба, про що свідчить вся його творчість.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Тема любові у творчості А. І. Купріна