Тексти на тему “Усна народна творчість”

Що таке казка? Казка – це оповідальний добуток, переважно невелике по розмірі, у якому Мова йде про вигадані події. Казка – найбагатша народна спадщина, що створили люди. Виникли Казки ще в первісному суспільстві й протягом тисячоріч передавалися усно від покоління до покоління. Записувати казки почали років двісті тому назад. Вони засвідчують, як жив народ, до чого прагнув, яких висот людського духу досягав.

Позитивний герой казки – ідеал, на який повинні рівнятися люди. Він завжди чесним, справедливим, працьовитим, наділеним розумом

і богатирською силою. Герой казки долає найтяжкі випробування, перемагає злих і жорстоких ворогів. Сміливі й сильн, відважні й непереможн, добрі й великодушні, вони вчать співпереживати, виховують шляхетність і великодушність.

Я знаю, що у світі немає ні Баби-Яги, ні Кощія Безсмертного, ні Царівни-Жаби. Ці образи допомагають краще зрозуміти навколишній світ, розрізняти такі поняття, як добро й зло, правда й неправда, нечесність і справедливість. Розумію слова Івана Франко, що сказав: “Тисячі речей забудете, а тих мінут, коли дорога мама або бабуся розповідали казки, не забудете ніколи”. Персонажами

казок можуть бути люди, тварин, рослини, предмети, абстрактні поняття. Є Казки об тваринних, героїко^-фантастичні й побутові казки.

План для твору: Перемога правди над неправдою (по казці “Про правду й неправду”)

Життя дядька й племінника. (Дядько був богатий, а племінник – бедний.) Суперечка. (Дядько й племінник посперечалися, як краще жити: правдою або неправдою.) Отримані відповіді. (Дядько й племінник по дорозі зустрілися із чоловіком, що йшов із заробітків, з паном і попом. І всі вони сказали, що правди у світі немає й жити краще неправдою.) Досягнення. (Сміливістю, розважливістю хлопчик зумів досягти поваги, багатства, авторитету.) Нещастя сдядей. Чому вчить казка? (Правда завжди переможе неправда, хоч дорога до неї буде важкої й тернистою. Кривдники завжди зазнають кари. Жадібність і бажання легкої наживи ніколи не приведуть до добра.)

Порівняльна характеристика братів (по казці Івана Липи “Близнюки”)

Дарунок Долі. Мати, сумуючи над колискою синів, попросила Долю зробити так, щоб діти не знали бідності й потреби в житті, щоб були щасливими. І Доля відповіла на благання матері. Близнюки в дитинстві. Перший хлопчик був веселий, допитливий, говіркий. Він не любив самітності, постійно був серед людей. А другий брат був спокійний, мовчазний. Любив, сидячи на березі моря, любуватися пейзажами, дивитися на захід, мріяти.

Своє розуміння щастя. Перший брат побудував собі палату, який ніде не було. Біля палати цілий день стояла юрба, дивувалася від такого чуда й весело сміялася. Всі були задоволені й щасливі. Ніхто не думав про завтрашній день, нікого не турбувала життя в країні. Вони й не помітили, як їхньої землі захопив сусідній цар. А другий брат мандрував по світлу. Він усе хотів знати, усе зрозуміти. Він обійшов навколо землі й вернувся в рідну країну розумним, мудрим сивим дідом. І побачивши підневільне життя людей, воно кинувся їм на допомогу, щоб розгромити царя-титана й звільнити людей.

Щаслива доля одного із братів. Перший брат умер від горя, коли цар спалив дивовижну палату й розкидав чарівні яблука. Другий же брат правильно скористався даром Долі. Він приніс своєму народу щастя, за що Доля зробила його молодим.)

Моє відношення до братів. На уроці літератури ми читали казку Дж. К. Роулинг “Гарри Поттер і філософський камінь”. Гарри й мрійливий близнюки мають багато загальних рис: живуть у химерному світі вигадок, ілюзій, не приносять ніякої користі навколишньої. Мені ж подобається другий брат, допитливий, кмітливий, розсудливий. Він завжди готовий стати на допомогу, він уміє цінувати дружбу, не зрадить, не підведе.

Міфи й легенди України. Народні казки. Загадки

Чому у всіх народів миру виникали міфи й легенди? Чарівний мир українських казок Казка – художня перлина народної творчості Казка – багатство українського народу Мудрість – краще багатство (по казці “Мудра дівчина”). Вічний потяг людини до молодості (по легенді “Чудодійний колодязь”). Реальне й фантастичне в казці “Названий батько”. Перемога над хитрістю в казці И. Франко “Фарбована Лисиця”. Поетичні загадки Леоніда Глібова Порівняльна характеристика братів (по казці Івана Липи “Близнюки”). Дарунок Долі й уміння ним скористатися (по казці И. Липи “Близнюки”). Мої улюблені прислів’я й приказки.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Тексти на тему “Усна народна творчість”