СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА
СВІТОВА ЛІТЕРАТУРА – ДУХОВНА СКАРБНИЦЯ ЛЮДСТВА
Єдність – у різноманітті.
Девіз Євросоюзу
Невеличке містечко Веймар у Німеччині відоме тим, що наприкінці XVIII ст. воно стало визначним центром культури. Тут жили видатні митці. Сюди в 1780-х роках приїхали письменники Йоганн Вольфганг Гете і Фрідріх Шиллер, котрі переймалися долею всього людства й думали про те, як зробити світ духовно досконалішим. Вони товаришували, палко обговорювали питання розвитку мистецтва, читали один одному свої твори. Ця дружба стала прикладом великого
Й. В. Гете і Ф. Шиллер уважали, що людей різних країн можуть духовно об’єднати мистецтво, любов до Бога, прекрасного й до моральних заповідей. “Станьмо дружною сім’єю. Жити правдою й добром! – писав Ф. Шиллер у вірші “До радості 9, який звучить нині на музику Людвіга ван Бетховена як гімн Євросоюзу”.
Саме тут, у Веймарі, у 1829 р. виникло поняття світова література. Цей термін обгрунтував Й. В. Гете, який уважав, що між різними літературами народів світу існує певна єдність, вони мають розбіжності й разом з тим деякі спільні закони свого розвитку, можуть
Світова література – сукупність різних національних літератур, які мають спільні закони розвитку, етапи, тенденції від давнини до сучасності. Національні літератури протягом віків зберігають свою самобутність, але разом із тим взаємодіють між собою й взаємозбагачуються в процесі творчого впливу, у зв’язках із фольклором, мистецтвом, філософією.
Національна література – надбання мистецтва слова певного народу, нації (українська, англійська, німецька, японська, китайська літератури та ін.).
Цікаво знати
Крім Й. В. Гете та Ф. Шиллера, у Веймарі жили видатні композитори: Ф. Ліст, Й. С. Бнх, Й. Штраус, Р. Вагнер. Будинок, у якому Й. В. Гете жив у м. Веймарі з 1792 до 1832 p., зберігся й до сьогодні. Сюди приїжджають туристи з усього світу.
1 Філософія – науки про пізнання буття людини та світу, яка вивчає найбільш сутнісні їх характеристики і відносини, створює узагальнену картину світобудови й місця людини в ньому, її ставлення до світу, природи та інших категорій буття.