Суперечливий образ Анни Кареніної
Твір за однойменним романом Л. Толстого. Майже всі образи, які ми зустрічаємо у романах Л. Толстого, хвилюють нас та торкають найглибші, найтонші струни душі. Чому так відбувається? Чим особливим наділив письменник своїх героїв? Роман “Анна Кареніна” оповідає про непросту долю жінки. Анна Кареніна – жінка з вищого світу, яка має чоловіка та малого сина, але закохується у Вронського, зраджуючи свого чоловіка. Життя Анни минає у внутрішніх суперечностях, вона не може кинути ні чоловіка, ні коханого, її переживання сповнені драматизму. Анна
На перший погляд, Анна Кареніна – зрадниця, вона вчиняє аморально і зраджуючи, і вчиняючи самогубство.
Чи не достатньо підстав, щоб засудити цю жінку, не розбираючись у складнощах її життя та натури? Ні, я впевнений, що не достатньо! Анна по-справжньому кохає Вронського. Це не порочне прагнення розваг та пригод, не легковажний вчинок, а щире почуття. Анна – жінка вищого світу. Уявлення про вищий світ того часу ми маємо здебільшого з літературою, вищий світ видається нам викривленим, з хибною мораллю, подвійними стандартами. І ось у вищому світі зустрічаємо жінку, що здатна
Важливим мотивом роману Толстого, який допомагає розібратися у складному образі Анни, є мотив безсилля людини перед подіями життя, яке драматично ускладнюється та заплутується дедалі більше.
Тут одразу постає декілька важливих проблем. По-перше, проблема сильної особистості, по-друге, проблеми вибору. Побудувавши стосунки з Вронським, Анна робить згубний, проте свідомий вибір! Мені здається, у цьому її сила, бо не кожна людина здатна всупереч стандартам поведінки в суспільстві, нехай її вибір і не гідний.
Роман Л. Толстого “Анна Кареніна” починається відомою фразою “Усі щастя родини схожі одна на одну, кожна нещасна родина нещасна по-своєму”. Також автор порушує питання зв’язку між людьми, єдності людей. Часто людини відривають її від інших людей, від суспільства. Але ж подивимось, на суспільство, що оточує Анну, воно не засуджує зради чи таємні стосунки. Чи варте воно поваги? Навряд. Чи не сформувало воно Анну, чи не зумовило вчинок? Думаю, дуже малою мірою. Суперечливість образу Анни полягає і в тому, що це не проста розвага, інтрижка, це почуття-пристрасть.
У романі Л. Толстого суперечливими та складними є не тільки образи персонажа, а й усе, що оточує їх. Суспільний устрій, обставини тощо.
Образ Анни Кареніної, майстерно створений видатним російським прозаїком Львом Толстим, не є однозначним. Він не може бути пояснений або класифікований як лише позитивний чи лише негативний. Душа Анни – цілий світ, багатогранний та непростий. І що б не чинила людина, треба звертатися до мотивів, які спонукали її до вчинків. Ні, ці мотиви не здатні повністю її виправдати, а часто навіть ускладнюють розуміння людини чи літературного образу, але вони є важливими і ми не можемо ними нехтувати. Образ Анни Кареніної вчить нас, окрім усього іншого, не сприймати життя однопланово, не ділити все чорне та біле, а сприймати світ у його неоднозначності та суперечливості так само, як ми сприйняли образ Анни.