Спільне у міфології різних народів
Історія розвитку людства налічує тисячі років. За цей період різні народи пройшли різний шлях, але всі вони на зорі зародження цивілізації оживляли природу, населяли її різними істотами. Отож явища природи ставали для людей предметом поклоніння. З часом людина почала відділяти сам предмет від його магічної сили, і тоді з’явилася віра в демонів. Магічна сила перетворилась в уявленні людей на чудовиська і страхіття, які ставилися до людини вороже. Але їх можна було обдурити, задобрити, іноді з ними можна було домовитись і навіть у деяких випадках
Магічними силами з давніх-давен наділяли усе навколо і слов’яни. Кожне дерево, кожний струмок, річка, ставок, домівки селян мали свого покровителя у вигляді мавок, водяників, домовиків. Слов’яни не рубали дерева без того, щоб не попросити пробачення у хазяїна лісу, без звертання до Ярила-сонця не розпочинали сільськогосподарські роботи, різними засобами захищали свійських тварин від нечисті, яка могла оселитися в хлівах, задобрювали домовика, який мав жити в кожній хаті.
На іншому боці земної кулі океанічні полінезійці, життя яких було тісно пов’язане з океаном, населяли
Особливо цікавими, як на мій погляд, є вірування американських індіанців, які не відділяли своє життя від життя природи, адже вони повністю залежали від неї. Кожне індіанське плем’я мало свій тотем – тварину, від якої, за віруванням, походили усі члени племені. Вони не мали писемності, а тому численні міфи передавалися з уст в уста і збереглися до нашого часу.
Практично в міфології усіх народів є пояснення створення світу, зародження життя на землі. Ці міфи по-різному розкривають важливі питання, але у міфології усіх народів присутня вища сила, яка створила все, що оточує людину, і все, що людина може осягнути силою свого розуму.
Вивчаючи міфологію різних народів, ми зможемо краще зрозуміти їх історію розвитку, спосіб їхнього життя і культуру.