СМІХ І ГАМ ДЗВЕНИТЬ ДОВКОЛА, ВІДЧИНЯЄ ДВЕРІ ШКОЛА. Л. КОМПАНІЄЦЬ “ОТАК У НАС – ЩОДНЯ”
Мета: розвивати навички правильного, усвідомленого читання, вміння працювати над текстом; виховувати почуття гумору, інтерес до читання.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Вередували вереднички,
Що не зварили вареничків.
Не вередуйте, вередниченьки,
Ось поваряться варениченьки.
2) Робота над чистомовкою.
Ола-ола-ола – відчиняє двері школа.
Ола-ола-ола – сміх і гам дзвенить довкола.
2. Читання тексту Л. Кир’яненко
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 8-10)
1. Опрацювання вірша Л. Компанієць “Отак у нас – щодня” (с. 8-9)
1) Читання вірша вчителем.
– Про що розповідається у вірші?
– Коли це відбувалося?
2) Словникова робота.
Порозмовляти віч-на-віч – удвох, сам на сам.
Зарок – обіцянка.
Метушня – біганина.
3) Гра “Бджілки”. Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
– Про кого цей вірш? Розкажіть, якими ви побачили у вірші дітей.
4) Вибіркове читання.
– Знайдіть слова з апострофом (зі знаком м’якшення) і прочитайте
– Прочитайте речення, в кінці яких стоїть знак питання.
– Прочитайте ті рядки, які викликали у вас усмішку.
Фізкультхвилинка
2. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 9)
1) Гра “Допоможи Незнайкові”.
– Хто що шукав?
Сестра – … (пальто).
Старший брат – … (ранець).
Середульший брат – (сорочку).
Молодший брат – (штани).
Я – … (черевик).
– Чи дотрималися діти слова класти на місце кожну річ?
2) Робота за малюнком.
– Доберіть до малюнка відповідні речення з вірша.
3) Робота в парах.
– Навіщо дітям учитися у школі? Доведіть свою думку.
3. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 10)
1) Читання слів у стовпчиках.
– Будьте уважні! Читайте і думайте! Стежте за вимовою.
Учень учити урок
Учениця учитель клас
Учнівський учительський школа
– Прочитайте слова кілька разів, збільшуючи темп.
– Читання односкладових, двоскладових слів.
– Читання слів з наголосом на першому складі.
– Читання “ланцюжком”.
– Читання слів-родичів.
2) Робота в групах. Розгадування кросворда.
– Яка група найшвидше дізнається, куди поспішають школярі? (Школа)
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чого навчалися на уроці?
– Що найбільше сподобалося?