СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ПОДОЛЯНОЧКА (ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА)

І семестр

З НАРОДНОГО ДЖЕРЕЛА

НАРОДНІ ДИТЯЧІ ПІСНІ ТА МАЛІ ЖАНРИ

Урок 7. СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ПОДОЛЯНОЧКА (ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА)

Мета: розширювати в учнів уявлення про народні дитячі ігри; учити аналізувати зміст і форму гри; пояснити учням, яке значення мають ігри й забави у житті дітей для зміцнення здоров’я; виховувати повагу до надбань українського народу.

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Конкурс на кращого розповідача закличок.

III. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Читайте виразно, не поспішайте!

Зголоднів

великий палець:

– От коли б дістати смалець! –

Вказівний за ним зітхає:

– Смалець що! Крупи немає. –

А середній мовить тихо:

– Що крупа! Без хліба лихо. –

Підмізинний ледь не плаче:

– Отаке життя ледаче! –

А мізинець:

– Годі, братця,

До роботи треба браться.

Т. Коломієць

2. Будьте уважними!

– 3 и я плаваю у морі,

Зі – мишей ловлю в коморі. (Кит – кіт)

– Люблять нас усі збирати,

Після дощику в ліску.

А як букву г відняти,-

Будем плавати в ставку. (Гриби – риби)

– Я дерево вічнозелене,

Росту майже

всюди.

Перестав мої склади –

Давати воду буду. (Сосна – насос)

– Він у бурю, в хуртовину

Виростає біля тину.

Коли ж з на н змінити, –

Можна в ньому буде жити. (Замет – намет)

– На неї птах сідає,

Вона його гойдає.

А г на б змініть –

Звірятком стане вмить. (Гілка – білка)

– Коли я з д – росту на гілці,

Коли ж із т – пливу по річці. (Плід – пліт)

3. Робота над лічилкою

Бджілки в поле полетіли,

На пахучі квіти сіли,

Стали в вулик мед нести.

Ми гуляєм – ти лови!

– Де і навіщо ми використовуємо лічилки?

Фізкультхвилинка

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– У які ігри ви любите грати?

– Змалечку через ігри і забави маленька людина входила у життя. Через них вона дорослішала, набувала практичного досвіду. У численних народних іграх українських дітлахів відобразилося все: історія народу, його світогляд, традиції та деталі побуту. Як ви вважаєте, гра – це пустощі?

Це своєрідне мистецтво. В іграх передається характер народу, виховуються дружні стосунки, чесність, повага, спритність, кмітливість. У грі змагаються, пізнають одне одного. Гра дає радість, бадьорить дітей. Рухатися, бігати, гратися означає жити. Народна мудрість говорить: “Як дитина бігає і грається, так їй і здоров’я усміхається!” Народ свято береже свою мову, пісню і, звісно ж, гру.

– Прочитайте запис на дошці.

Хочеш бути красивим – грайся!

Хочеш бути щасливим – грайся!

Хочеш бути здоровим – грайся!

V. ОПРАЦЮВАННЯ ДИТЯЧОЇ НАРОДНОЇ ГРИ “ПОДОЛЯНОЧКА” (с. 11)

– Які слова промовляють у грі?

– Що має робити дівчинка-подоляночка під час гри?

– Розкажіть про це за малюнком, використовуючи виділені слова.

– Уявіть себе подоляночкою. Розіграйте її поведінку.

– Знайдіть у слові подоляночка ім’я дівчинки.

– Знайдіть пестливі слова в тексті пісні-гри.

– Яке порівняння вжито в тексті?

– Оберімо ведучого за допомогою лічилки.

Еники, беники, їли вареники,

Еники, беники – квас,

Вийшов старенький Тарас.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

– Що нового дізналися про ігри?

– Яку народну гру розучили в класі?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Пограти в гру “Подоляночка” з друзями.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

СКРИНЬКА ПІСЕНЬ-ІГОР. ПОДОЛЯНОЧКА (ДИТЯЧА НАРОДНА ГРА)