“Що є символом вічного життя творі “Легенда про вічне життя” Івана Франка?”

Варто погодитися з тим, що Іван Франко був не тільки великим українським поетом і прозаїків, а й видатним філософом, який піднімав складні і суперечливі проблеми людського буття.

У поемі “Легенда про вічне життя” автор відповідно до її назви піднімає проблему вічного життя. Дійсно, можна повністю погодитися з автором у тому, що ця проблема є однією з найбільших не тільки в історії філософії, а й у її сучасності. У ній йдеться про горіх вічного життя, який міг дати тому, хто його з’їсть, вічне життя. Спочатку цей горіх отримує аскет з

рук богині, але він не вирішується його вживати і передає іншій людині, царю Олександру. Спочатку царь зрадів такому подарунку, але потім передумав використовувати його і віддав своїй коханій Роксані. Але проблема в тому, що Роксана більше Олександра не любить, вирішується його отруїти, а горіх вічного життя віддає тому, кого вона дійсно любить – генералу Птолемею. Цар від отрути Роксани захворює, а зцілити його приходить куртизанка. Для цього вона пропонує йому вжити все той же горіх вічного життя. Як виявилося, в цю куртизанку закоханий генерал Птолемей, він і віддав їй цей горіх. Олександр розуміє, що Роксана
його не любить, що, швидше за все, саме вона його і отруїла. Він не хоче жити у світі, де ні від кого не можна чекати любові і нікому не можна довіряти, а тому відмовляється з’їдати горіх вічного життя, кидає його у вогонь і вмирає.

Зі змісту поеми стає чітко зрозуміло, що жоден з її дійових осіб не наважувався приректи себе на вічне життя. Всі ці люди спочатку раділи тому, що будуть вічно жити, але потім розуміли, що вічне життя – це не так-то просто. Вони аналізували і приходили до висновку, що жити вічно – це означає вічно боротися з проблемами і стикатися з неприємностями. Вони усвідомлювали, що символом вічного життя є вічна боротьба і труднощі, адже саме з них життя і полягає. Важливо відзначити те протиріччя, яке характерно для людської природи. З одного боку, людина наділена інстинктом самозбереження і практично завжди готова боротися за своє життя до останнього. Саме тому всі герої поеми так сильно раділи, коли отримували горіх безсмертя. З іншого боку, людина – істота розумна і думаюча. І якщо в її житті є труднощі (а вони є завжди), то важко не задатися питаннями: коли все це закінчитися? Коли настане таке очікуване заспокоєння? А воно може наступити лише після смерті. Саме тому життя людини настільки складне, заплутане і суперечливе, а його вічність всіх без винятку може злякати такою же вічністю проблем і різноманітних складнощів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Що є символом вічного життя творі “Легенда про вічне життя” Івана Франка?”