Що означає для мене бути вільною людиною (твір-роздум)

“Вільні! – крикнула я подругам, коли ми вибігали зі школи в останній день занять. – Вільні ціле літо!” Тоді я ще погано розуміла значення слова “воля”. Але вимовляти його було так приємно…
За всіх часів люди прагнули бути вільними. Вони звільнялися від рабства, від комплексів, від зобов’язань, від забобонів – від усього, що їх сковувало і заважало їм жити. За волю часто лилася кров. Людина відстоює свою волю із самого дитинства і до гробової дошки. Чому? Чому волі потрібно так багато жертв? Я ніколи не замислювалася над

цими питаннями. Зате оперувала такими фразами: “Тату, ти заміряєшся на мою волю! Я не хочу мити посуд! Не хочу!” На що тато мені відповів: “Ні, не мити посуд – не означає бути вільним, а означає – бути ледачим. А от якби ти хотіла мити посуд, а я б тобі не дозволяв – це було б замахом на твою волю”.
Я пішла на кухню і мовчки вимила посуд. “От тепер ти вільна! Можеш іти на дискотеку!” – сказав мені тато. “Так, – подумала я, – тепер я вільна. Ціною почервонілих від холодної води рук. Адже гарячу відключили”. І тоді я зрозуміла, що воля – це безперешкодний рух до своєї мети. У моєму
випадку метою була дискотека, перешкодою – гора брудних тарілок і наказ тата: “Посуд помиєш – підеш на дискотеку!” Я усунула перешкоду і йду до мети. От вона, воля!
Але волю потрібно заслужити. Якби в житті не було перешкод, то воля не цінувалася б так високо. Слава Богові, у моєму житті немає ще істотних перешкод, інші я легко усуваю. Напевно, я вільна людина.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що означає для мене бути вільною людиною (твір-роздум)