У кожного народу повинні бути якісь цілі. У нормальній ситуації ці цілі формуються законно обраною та відповідальною владою, в інших випадках цілі країни і народу можуть бути сформовані мислителями, філософами та іншими творчими людьми. Однією з обов’язкових цілей для кожного народу має бути відродження його національної пам’яті. Винятком з цього правила можуть бути лише сильні національні держави, які вже впоралися із цим завданням. На жаль, в Україні ця проблема все ще є досить актуальною.
Відповідь на питання, навіщо необхідно
відроджувати національну пам’ять українців, надзвичайно проста. Щоб зрозуміти цю відповідь, необхідно озирнутися навколо і поспілкуватися з громадянами України. Сумно те, що багато українців позбавлені єдиної ідентифікації. У зв’язку з тим, що наша сучасна держава в її новоявленому вигляді існує не так давно, багато людей не розуміють, що таке Україна і якими особливими рисами повинні володіти українці. Саме з цієї причини дуже важливо відроджувати національну пам’ять. Якщо згадати історію України і тих державних формувань, які переважно знаходилися на цій території, можна констатувати деякі факти
і тим самим закласти основи для відродження національної пам’яті. Приміром, досить очевидним стає те, що Україна обов’язково є повністю незалежною держава, яка проводить самостійну внутрішню і зовнішню політику. В іншому випадку, якби цього не було, ні про яку запеклу національно-визвольну війну, яка проводилася нашими предками протягом століть, не могло б бути й мови. Але ця боротьба велася і, на щастя, на сьогодні ми маємо повноцінну і суверенну державу. По-друге, слід зауважити, що Україна при будь-яких умовах – це держава не патерналістська, а повністю демократична, де населення може самостійно визначати завдання і мету існування держави. Ні про які авторитаризм, диктатуру та інших громадські лади, які пригнічують людей і нав’язують їм неприродні правила, не може бути й мови, адже це ніколи і ні за що не приживеться на територіях цієї країни.
Відродження національної пам’яті допоможе нам усвідомити всю глибину нашої історії, виокремити з неї найголовніше, проаналізувати це і визначити подальші шляхи та пріоритети розвитку нашої держави. Але стан відродженої пам’яті необхідно підтримувати, адже він може дуже швидко розвіятися, якщо не приділяти йому достатньої уваги.