РУКИ МАЛІ, ТА ДО РОБОТИ ВДАЛІ. Є. ПЕРМЯК “ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ РУКИ?”. П. РЕБРО “НЕМАЄ ЛЕДАРІВ У НАС”

Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати прочитаний текст; розвивати мовлення, мислення; виховувати працьовитість, прагнення до корисних самостійних дій.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Варка варила варенички,

Василь взяв вареника.

Варка Василя – варехою.

Василь Варку – вареником.

2) Робота над чистомовкою.

Че-че-че – влітку сонечко пече.

Чу-чу-чу – всім спечу по калачу.

Чі-чі-чі –

не лежи на печі.

2. Читання текстів А. Григорука “Чарівний ліхтарик”, А. Камінчука “Бабусині квіти”

3. Робота над загадкою

– У двох матерів по п’ять синів, і всім одне ім’я. (Руки і пальці)

– Назвіть пальці на руці. (Великий, вказівний, середній, підмізинний, мізинець)

4. “Мозковий штурм”

– Навіщо людині потрібні руки?

– Яку роботу ви виконуєте руками?

– Яку роботу ви виконуєте правою рукою? А лівою?

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 64-66)

1. Опрацювання оповідання Є. Пермяка “Для чого потрібні руки?”

– Ви висловили свої міркування

про те, для чого людині потрібні руки. А тепер прочитайте, як хлопчик відповів на це запитання.

1) Мовчазне читання оповідання учнями.

– Про що запитав дідусь у Петрика?

– Які відповіді давав Петрик?

– Про що головне забув Петрик?

2) Робота над загадкою М. Підгірянки.

– Чиї руки зображені на малюнку?

– Доберіть ознаки до слова руки. (Працьовиті, натруджені, робочі, роботящі, мозолисті, сильні, вправні, золоті)

– Які руки називають працьовитими?

– Які руки називають золотими?

– Чи доводилося вам чути такий вислів?

– Кого називають білоручкою?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 65)

1) Швидко читайте, правильно вимовляйте!

Рука руки ручка

Рученя ручата ручище

Рученька рученьки рученята

– Прочитайте тільки “лагідні” слова.

2) Робота в парах. Читання віршика.

У маминої доньки є дві малі долоньки.

Вони з мамою гралися і кудись сховалися.

– Уважно розгляньте малюнки і знайдіть долонечки маминої донечки.

– Спробуйте на уроці образотворчого мистецтва зробити свої малюнки із зображенням долонь.

– Утворіть “лагідні” слова.

Дочка – донька

Рука – …

Долоня – …

Руки – …

3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай” (с. 66)

1) Читання вірша П. Ребра “Немає ледарів у нас”.

– Що вміють робити діти?

– Хто доглядав за квітами? Прочитайте.

– Що вишив Гнат?

– Що робили дівчатка? Прочитайте.

– А що ви вже вмієте робити власноруч? Як і коли ви допомагаєте своїм рідним?

2) Гра “Умію чи не вмію?”.

– Мити посуд (_____).

– Варити борщ (_____).

– Ремонтувати телевізор (_____).

– Полити квіти (_____).

– Підмести у кімнаті (_____).

– Спекти пиріг (_____).

– Змайструвати годівничку ( _____).

3) Гра “Що можуть руки”.

Учитель називає певні дії у долоні.

Танцювати.

Ліпити.

Бігати.

Співати.

Розказувати.

Стрибати.

Вишивати.

Дивитися.

Їздити.

Готувати.

Малювати.

Поливати.

Прати.

Читати.

Прасувати.

Писати.

Плавати.

4) Робота над загадкою М. Підгірянки.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чого навчили вас опрацьовані твори?

– Чому потрібно бути працьовитими?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

РУКИ МАЛІ, ТА ДО РОБОТИ ВДАЛІ. Є. ПЕРМЯК “ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ РУКИ?”. П. РЕБРО “НЕМАЄ ЛЕДАРІВ У НАС”