Розкриття прислів’ю: Справі час потіхи година
Ніщо не виховує людину так, як справа. Справа осмислене, результатами якого можна пишатися. Якщо вміло сполучаються моральні й матеріальні стимули, з’явиться в остаточному підсумку й справжній культурі в роботі. Але справа не тільки виховує людини, вона допомагає домогтися певних висот у будь-якім починанні.
У народі завжди поважали працьовитих людей. І у фольклорі ми зустрічаємо багато підтверджень тому. Взяти хоча б прислів’я й приказки: “Терпенье й праця всі перетруть”, “Під лежачий камінь і вода не тече”, “Гірка робота,
Після важкої роботи, вирішивши передохнути, дідусь підійшов до струмочка й став пити, а напившись, сказав: “Яка солодка вода!” Митя зачудувався; він завжди пив воду й ніколи не почував, щоб вона була солодкою. Дід відповів, що не для всіх вода солодка, і попросив Митю допомогти йому. Митя узявся за роботу, дуже утомився, а коли випив води, щоб угамувати спрагу, відчув, що вона дійсно солодка. Так відкрився йому теперішній секрет: праця облагороджує людини, а нагорода за зроблену справу здається набагато приємніше. Звичайно, про відпочинок теж не треба забувати, але його потрібно спочатку заслужити. “Зробив справу – гуляй сміло”, – говорять у народі.