“Роль вчителя у вихованні людей”
Учитель. Як багато сенсу в цьому слові. Для кожної людини воно має різне забарвлення.
Учитель допомагає вступити в доросле життя, навчає поваги, любові до ближнього, вічних цінностей, вкладає моральні поняття в душі своїх учнів. Талант учителя полягає в умінні передати знання іншому і в умінні робити важкі речі легкими. Учителем треба народитися. Він повинен бути сам вихований, щоб виховувати інших. І як сказав М. Монтень: “Для того щоб навчити іншого, потрібно більше розуму, ніж для того, щоб навчитися самому”. Учитель гарний лише в тому
Найпершими вчителями в житті людини є його батьки, які не тільки дають життя, а й вкладають необхідні для життя знання, прищеплюють моральні поняття та цінності, прийняті в людському суспільстві. Мої батьки виростили мене, сформували мій світогляд, ставлення до життя і до людей, дали опору не тільки в сьогоденні, але і в майбутньому. Вони заклали основи для подальшого розвитку моїх здібностей, в подальшому протягом одинадцяти років саме вчителі в школі будуть надавати мені основну інформаційну базу в різних галузях знань.
У моєму житті було багато хороших
Мені до душі таке висловлювання Льва Миколайовича Толстого: ” Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде хороший вчитель. Якщо вчитель має тільки любов до учня, як батько, мати, – він буде краще того вчителя, який прочитав усі книжки, але не має любові ні до справи, ні до учнів. Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель”.
Після школи я сподіваюся продовжити навчання і хочу, щоб на моєму життєвому шляху зустрічалися саме такі розумні, талановиті і справедливі вчителя. Саме такі наставники можуть навчити не тільки теорії, але і закласти практичні основи майбутньої професії.