Роль балади в житті людства

В основі балад лежать історичні теми та легенди. Герої балад – сильні духом люди, мужні воїни, котрі борються за справедливість, і ціною свого власного життя готові відвойовувати власні принципи, знають високу ціну міцної дружби, є захисниками бідних – усіляко намагаються протистояти злу. Балади ознайомлюють нас із насиченим життям і цікавим побутом, звичаями різних народів світу, з їхніми традиціями. Повчальну роль балад в житті людей годі виміряти.
Одна з відомих народних балад англійського фольклору розповідає нам про мужнього

Робін Гуда, славетного борця за справедливість, захисника усіх пригноблених, знедолених і бідних.
Згадуючи зміст балади “Робін Гуд і герфордський єпископ”, бачимо, що ватажок лісних розбійників Робін Гуд полонив злого єпископа. В самому епізоді з полоном єпископа проявляються риси характеру головного героя. Перед нами вимальовується людина з певним почуттям гумору, щира та життєрадісна. Він усвідомлює, що правий у своїй боротьбі. Великий розбійник зовсім не жадає крові. Адже спочатку полонений єпископ тремтить, як осиковий лист, від страху, а потім дуже зрадів, що вийшов з лісу живий. Який сенс позбавляти
життя єпископа? А ось триста фунтів з його гаманця дуже допоможуть бідним людям.
За змістом балади, Робін Гуд – надто справедливий розбійник і для єпископа зустріч з ним стає повчальним життєвим уроком.
Літературні балади також мають особливий емоційний вплив на сучасного читача. Надовго залишився у пам’яті сюжет балади А. Міцкевича”Альпухара”, в якій Альманзор, король маврів, щоб знищити ворогів, заражає їх чумою. Він робить вигляд, що повністю переходить на бік ворога. Іспанці дуже задоволені відважним вчинком. Навіть вождь іспанців, котрий розгромив маврів, не підозрює пастки. Він щиро обіймає чужого короля, цілує його і в результаті заражається чумою. Ні одній душі не вдалося вийти з гір живим – усіх скосила хвороба.
За основу іще однієї літературної балади взято стародавню шотландську легенду про піктів. Батько й син разом варили смачний хмільний напій з вересу.. І пікти зазнали нападу поневолювачів, котрі будь що намагалися дізнатися таємницю виготовлення вересового трунку. Ось тут і проявляється мужність людини, що не просто не виказала таємницю, але ціною дорогоцінного життя сина і свого власного довела, наскільки сильно її народ зненавидів загарбників. А як би вчинив кожен з нас?
Драматизмом відлунюється в серцях читачів балада Гете “Вільшаний король”, повна містичних подій, де описано трагедію малого хлопчика, котрого повсюди переслідують жахи. І тут юного героя наздоганяє смерть. Даний твір своїм смутком вчить співпереживати.
Чим цікаві нам ці старовинні твори, молодим і не дуже, тим, котрі живуть у сучасному світі? Ці балади – своєрідний культурний міст, якому судилося поєднати сучасність і сиву давнину. Тут оспівані ті важливі людські цінності, якими і до цього часу дорожать жителі даного тисячоліття.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Роль балади в житті людства