“Причини i сутність моральної деградацii Дорiана Грея”

Думається, що всі мудрі люди розуміють, що людина складається не тільки з матеріального, і людські потреби не тільки матеріальними благами обмежуються. Духовна складова життя теж надзвичайно важлива, і це повинно враховуватися всіма. Небажання враховувати те, що духовна сторона життя є важливою, незмінно призводить до серйозних проблем і неприємностей, які можуть мати ще більш серйозні наслідки. Як правило, таким наслідком стає аморальність людини, споживацьке ставлення не тільки до життя в цілому, але й до оточуючих людей зокрема.

В літературі,

в тому числі і в світовій, існує безліч прикладів відверто аморальних людей, які абсолютно не замислюються про своїх діяння і вчинки. Таких людей цілком можна називати аморальними, одним з таких людей є Доріан Грей. Цікаво розібратися в сутності аморальності Доріана Грея. Як мені здається, одним з найбільш важливих елементів моральної деградації цієї людини є те, що він самовільно вирішив, що головний сенс його життя – це отримання задоволення, тобто гедонізм. Такі люди, гедоністи, просто по своїй природі і переконаннями не можуть бути моральними, адже для них правила поведінки в суспільстві набагато
менш значущі, ніж, приміром, ставлення до інших людей, які їх оточують. Гедоністичне ставлення до життя просто за своєю природою виключає моральність. Поряд з гедонізмом існує і оскаженілий егоїзм, який теж був характерний цьому молодому чоловіку. Він практично не думав про інтереси та бажання інших людей, його цікавила тільки власна особистість, справи і переживання. Небажання думати про інтереси інших людей незмінно і прямо веде до цілковитої моральної деградації особистості, ми це прекрасно бачимо на прикладі Доріана Грея. Крім того, йому також було притаманне бажання духовно маніпулювати людьми, домінувати, здійснювати владу. Думається, що він отримував від цього певне задоволення і навіть радість.

Що стосується причин такої моральної деградації і виникнення настільки неприємних людські якості, то мені здається, що головна причина криється в тому, що Доріан Грей сам дозволив собі це. У якості свого основного філософського принципу він визначив принцип, згідно з яким істинно те, що приємно. Крім того, могло позначитися і те, що з самого дитинства у Доріана все було, йому не довелося проходити тяжке життя і на власній шкурі розуміти, наскільки серйозними можуть бути наслідки, якщо не ставитися з належною повагою до моральних засад суспільства.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Причини i сутність моральної деградацii Дорiана Грея”