Порівняльна характеристика образів Мотрі та Явдохи
І. Мотря та Явдоха – яскраві образи роману Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” (Цими образами письменник вносить новий нюанс у художнє розв’язання одвічної проблеми жіночої долі, доводить, що навіть юридично вільній людині в умовах гнобительського ладу не дано жодних можливостей для особистого щастя.)
ІІ. Порівняльна характеристика Мотрі та Явдохи.
1. Мотря – бідна трудівниця.(Тяжке життя було в Мотрі. Змалку – сирітство. Дівкою й жінкою – найми. Мала вона лише злидні – та чесно нажиті.)
2. Явдоха –
3. Чесність, справедливість – визначальні риси характеру Мотрі. (Мотря – чесна, справедлива жінка. Вона вірить, що чесність є найголовнішою цінністю трудящої людини, намагається прищепити це Чіпці, шукає засобів навернути сина на добрий шлях, а дізнавшись про кривавий злочин сина, викриває його.)
4. Мораль соціального дна, Явдохи. (Для неї нічого святого у житті не було. Вона зневажає
5. Мотря і Явдоха – ніжні, люблячі матері. (Цих зовсім різних жінок з абсолютно протилежними поглядами на життя об’єднувало одне: любов до дітей. Але кожна з них по-своєму прагне виростити й забезпечити дитину. Мотря – тяжко працює, здобуваючи горьовану копійку, а Явдоха вдається до крадіжок.)
ІІІ. Художнє навантаження образів Мотрі та Явдохи у романі Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” (В образі Мотрі автор показав життя бідного селянства, його мрії і прагнення. Мотря – це сама людська правда, сама людська совість. Такого символічного звучання набуває цей образ. А образом Явдохи письменник стверджував, що мораль злодіїв, розбійників і багатіїв – однакова.)