“Порівняльна характеристика Графині Анастазі де Ресто і Фані Мальво” за повістю Бальзака “Гобсек”
На думку, яку висловлює Бальзак у своїй повісті “Гобсек”, життя людини залежить не стільки від природи, скільки від формування її як особистості у суспільстві. Тому, щоб зрозуміти образ головного героя повісті і образи інших персонажів, треба знати їх минуле. Автор не подає читачам біографії героїв, а лише окремі штрихи до них.
Щодо головного героя твору Гобсека, то його життя було досить складним з самого дитинства. Хоча і небагато, але ми щось про нього знаємо, знаємо, що він духовно деградована людина, у якої немає серця і якій невідомі
Але ідея повісті розкривається не тільки в засудженні головного героя твору, але і в відображенні причин, яки примішують чинити його саме так і ніяк інакше, а також у відображенні тих людей, які його оточують.
Жорстокість Гобсека можна розглядувати під різними кутами зору. Наприклад, у нього були дві боржниці. Одна з них – бідна дівчина, швачка Фанні Мальво. Інша – графиня Анастазі де Ресто. Та якщо графиня витрачає дві тисячі франків на рік тільки на прання своєї білизни і як би
Фанні Мальво – повна протилежність, як у характері і поведінці, так і у положенню у суспільстві. Ця бідна швачка з небагатої сім’ї, але вона чесна, добропорядна і працьовита. Дівчина дуже відповідальна, тиха і скромна. На мій погляд, саме завдяки цьому вона знайшла своє щастя у подружньому житті.
Не даремно Бальзак вивів ці персонажі у своїй повісті, адже ми маємо змогу проаналізувати поведінку та вчинки двох зовсім різних жінок. Спостерігаючи за цими жінками, кожен з нас може зробити особисті висновки, що найбільш важливе у житті кожної людини, які матеріальні цінності і яка поведінка може зробити людину щасливою не зважаючи на її матеріальний стан.