Подорож Гуллівера характеристика образу Гуллівера Лемюеля

Гулливер Лемюэль – звичайна людина, хірург і батько сімейства, що несподівано круто міняє своє життя; він вирушає в морську подорож спочатку в якості суднового лікаря, а потім “капітана декількох кораблів”. Г. з’являється і як персонаж, “мандрівник”, і як оповідач, присутність якого зв’язує чотири частини роману. Волею долі Г. змушений переживати найнеймовірніші пригоди, набуваючи життєвого досвіду і мудрості.

Як філософ, що спостерігає різні типи державного устрою, знайомиться з різнорідними ідеями, Г. зазнає еволюцію.

У першій і другій частинах він лише вивчає світ, що оточує його, задовольняючись спостереженнями над устоями і звичаями тубільців, але залишаючись стороннім і майже не втручаючись в події. Поступово його позиція стає активнішою, він вимушений пристосовуватися до нових умов, нерідко зраджуючи своїм звичкам. Досвід мандрів примушує Г.

Усупереч зусиллям “приховати слабкості і потворні явища в житті батьківщини”, переконуватися, що в Англії багато що непривабливе або навіть потворне. Відносність уявлень, що здавалися істинними, про світ виявляється з відвідуванням кожної нової країни. Спілкування

з різними правителями для Г. стає випробуванням на практиці різних моделей державного устрою, запропонованих повікою Просвіти, і часто ця перевірка виявляє їх недостатність.

Такою ж ілюзорною виявляється і віра в могутність науки, що повагалася після відвідування Академії Лагадо. Проте найрадикальніший перелом відбувається у свідомості Г. в четвертій частині роману після його перебування в країні гуигнгнмов, де досягнута істинна досконалість і розумність світопорядку, що викликає у Г. почуття сорому за свою подібність з йеху. Вимушене повернення в Англію драматично для Г.

Який з життєрадісного мандрівника під впливом побаченого і пережитого перетворюється на трагічного героя, що усвідомив недосконалість людського суспільства і вступив з нею в конфлікт.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Подорож Гуллівера характеристика образу Гуллівера Лемюеля