“Подальший розвиток подій у творі “Дорогою ціною”

Завжди буває досить цікаво замислитися про те, як продовжилося життя героїв того чи іншого улюбленого твору людини. Життя людини є надзвичайно непередбачуваним, ми ніколи не можемо знати, що чекає нас попереду, завтра, через тиждень або через рік. Безліч прикладів незвичайного і непередбачуваного розвитку подій міститься в різних літературних творах. Життя героїв кардинально змінюється, обставини навколо них отримують нове, абсолютно незрозуміле для героїв продовження і їм доводиться приймати ризиковані рішення з невідомим розвитком подій.

Звичайно, життя дуже цікава саме цим. Деякі літературні історії хотілося б продовжити, щоб дізнатися, що буде для героїв після закінчення розповіді автора.

Один з таких чудових випадків характерний для повісті Михайла Коцюбинського під назвою “Дорогою ціною”. У цій повісті розповідається сумна і трагічна історія двох українських людей – дівчини на ім’я Соломія і її хлопця на ім’я Остап. Двоє цих людей були настільки втомлені від того несправедливого і нечесного життя, з яким вони були змушені погоджуватися на рідній землі, що вони просто не могли сидіти на місці і нічого не робити. Вони

зважилися на втечу, але там їх чекала невдача. Соломія змогла виручити Остапа з полону виключно ціною власного життя. А ось Остап вже ніколи не міг забути її.

У зв’язку з тим, що головна героїня твору в кінці оповідання автора просто загинула, немає ніякого сенсу розглядати її подальше життя як продовження твору. А от життя Остапа розглянути можна. Я думаю, що протягом всього залишку свого життя Остап зміг забезпечити собі нормальне існування. Він зміг стати шанованою людиною, досягти певних висот у суспільному житті, стати поважним і, бути може, в чомусь задоволеним своїм існуванням. Але у мене немає ніяких сумнівів в тому, що ні про яке щастя для Остапа не могло бути й мови. Цей чоловік напевно відчував свою величезну провину перед своєю коханою. Він розумів, що він живе на цій Землі виключно завдяки ній. Більше того, щоб він жив, їй довелося завершити власне життя. Занадто дорога була та ціна, яку було сплачено за життя Остапа. Тим не менш, після смерті Соломії він просто зобов’язаний був стати нормальною людиною, щоб загибель її не виявилася зовсім марною і безглуздою.

Як не поглянь на продовження життя Остапа, воно у будь-якому випадку було винятково сумним і трагічним. Він втратив саму головну людину в житті, свою кохану Соломію. Утім, та дорога ціна, що була сплачена за його життя життям цієї дівчини, повинна була змусити його стати все ж нормальною людиною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

“Подальший розвиток подій у творі “Дорогою ціною”