ПЛАНИ – ДЖ. СВІФТ, Д. КОНАН ДОЙЛ

ПРИГОДИ ТА ФАНТАСТИКА

ДЖ. СВІФТ, Д. КОНАН ДОЙЛ

ПЛАНИ

Дива країни Ліліпуті? (сатиричне змалювання державного устрою, законів та звичаїв Ліліпутії)

I. Життя громадян Ліліпутії.

II. Парадокси Ліліпутії. (Виконання законів, приниження розуму, виховання дітей, заохочення негативних вчинків, вибір державних службовців, заслуги перед державою.)

III. Завдання Дж. Свіфта – просвітити сучасників. (Проблеми, порушені Свіфтом у романі, складні, багато з них, на жаль, залишаються нерозв’язаними і донині. Їх розв’язання залежить від

самих громадян, їхньої свідомості, совісті, вмінь. І заслуга Дж. Свіфта полягає в тому, що він намагається просвітити сучасників і змушує замислитися над проблемами буття нащадків.)

Особливості детективу як літературного жанру

I. Поняття про детектив як жанр. (Детектив (англ. todetect – розкривати, знаходити, з лат. detectio – розкриття) – це один з різновидів пригодницької літератури, в якому описуються події, пов’язані з процесом розслідування і розкриття якогось злочину.)

II. Жанрові особливості детективу. (В основі детективного жанру лежить захоплююча інтрига, навколо якої і розвивається дія.

У центрі детективного твору – опис якоїсь загадкової події та епізод переслідування злочинця. У творі діють, як правило, три персонажі: детектив, злочинець, жертва. Важливо, щоб виклад був виразним. Для цього автор повинен використовувати емоційно забарвлені речення. Мова персонажів має бути чітко індивідуалізована.)

III. Основні представники детективного жанру у світовій літературі. (Серед представників цього жанру – Е. По, В. Коллінз; А. Конан Дойль, Агата Крісті та ін. Улюбленцями багатьох читачів стали Нат Пінкертон, Нік Картер і особливо Шерлок Холмс.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ПЛАНИ – ДЖ. СВІФТ, Д. КОНАН ДОЙЛ