ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “МІФИ”

Мета: повторити та узагальнити вивчений матеріал за темою “Міфи”; активізувати словниковий запас; удосконалювати навички швидкого, виразного свідомого читання, розвивати вміння висловлювати власну думку; виховувати інтерес до читання.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою

Гра “Дощик”

Діти читають хором.

Накрапає дощ (тихо). Дощ пускається сильніше (голосніше). Злива (голосно). Дощ слабшає (тихіше). Дощ припинився (читання припиняється).

Гелготів гусак на дворі,

Сиділа

гава на коморі,

На ганку індик гелготав.

Ну, хто птахів порахував?

Артикуляційна вправа “Коник”

Я на конику скачу:

– Цок-цок-цок!

Хочеш, тебе підвезу?

– Цок-цок-цок!

З вітерцем мій коник мчиться:

– Цок-цок-цок!

Дзвінко стукають копитця:

– Цок-цок-цок!

В’ється коникова грива:

– Цок-цок-цок!

Ой, який же я щасливий!

– Цок-цок-цок!

(Присмоктати язик до піднебіння, клацати язиком. Клацати повільно, сильно, тягнучи під’язичну вуздечку. Виконати 10-15разів.)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Робота в групах. Гра “Дуель”

Учні

в групах ставлять одне одному запитання за змістом міфу С. Плачинди “Білобог і Чорнобог”. Оцінюють відповіді одне одного.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Яку тему ми завершили вивчати?

– Чому вона має таку назву?

– Які твори цієї теми вам найбільше сподобалися?

– Сьогодні ми ще раз згадаємо прочитані твори, перевіримо здобуті знання.

СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Робота за рубрикою “Повтори і пригадай”

Робота в парах. Гра “Ти – мені, я – тобі”

Учні в парах ставлять одне одному запитання за змістом теми. Оцінюють відповіді одне одного.

Гра “Доповни речення”

– Прочитайте речення і доповніть його: про кого чи про що йдеться.

Цьому дитяті судилося стати богом на ім’я… (Ра) То було небачене страховисько, могутнє і спритне. (Змій Апоп) Злий, злопам’ятний бог надумав покарати нещадно і смертних… (Зевс) … все чорне – і шкіра, і волосся, і очі. (Чорнобог)

Фізкультхвилинка Гра “Чи уважний ти читач?”

Тестування

Коли не було ні землі, ні неба, Всесвіт нагадував:

А) космос;

Б) безмежний простір;

В) безмежний океан води.

Ким судилося стати дитяті, яке було сховане в квітці лотоса?

А) Богом Ра;

Б) богом Творцем;

В) царем Міносом.

Ра щовечора мандрує водами підземного:

А) Дніпра;

Б) Нілу;

В) Дунаю.

Сина Зевса звали:

А) Гефест;

Б) Гермес;

В) Гвідон.

Пандора стала дружиною:

А) Прометея;

Б) Епіметея;

В) Гермеса.

Хто зніс біле і чорне яйця?

А) Сокіл;

Б) голуб;

В) яструб.

Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5б; 6а.

ПІДСУМОК УРОКУ

– Яку тему ми завершили вивчати?

– Що вас схвилювало, здивувало у прочитаному?

– Що вас зацікавило найбільше?

– Міфи яких народів ви хотіли би ще прочитати?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

На малювати малюнок до міфу, який найбільше зацікавив.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ “МІФИ”