Персики (стисло)

Зі збірки оповідань “Палаючий світильник” (1907) Медовий місяць у розпалі. Малюк Мак-Гаррі, боксер напівсередньої ваги, не знає на рингу собі рівних, блаженствує. Він готовий виконати будь-яке бажання своєї молодої дружини. І коли та проворкувала: “Милий, я з’їла б персик”, він встає і йде за персиками. Але в італійця на розі персиків не виявилося – не сезон. Відмовившись від апельсинів, наречений направляється в ресторанчик свого друга, але і там йому пропонують лише апельсини. Безуспішно обшукавши весь Нью-Йорк, Малюк відправляється

в поліцейську ділянку і пропонує його начальнику накрити гральний кубло Денвера Діка. Докладно розповівши поліцейським, де влаштувався цей тип, Малюк вирушає за ними слідом. Втім, він не жадає особистої зустрічі, оскільки у них з Денвером старі рахунки і той поклявся його прикінчити, помилково вважаючи, що саме Малюк здав його “лягавим” в минулий раз.

Поліцейські штурмом беруть притон, де застають і його господаря. тікаючи від погоні, Денвер Дік стикається з Малюком. Починається бій, і Малюкові доводиться пустити в хід усе своє мистецтво, щоб впоратися з суперником, помітно перевершує його за габаритами.

Тільки після цього Малюк вривається в кімнату, де, як він знав, гравці мали звичай підкріплюватися після гострих відчуттів за картковим столом. Йому вдається витягнути з-під столу спря-тавшегося від облави офіціанта, який повідомляє йому, що до початку гри було три дюжини персиків, але не виключено, що все вони вже з’їдені джентльменами. З великими труднощами Малюкові вдається розшукати серед залишків розкішної трапези один-єдиний персик, і він урочисто вручає улюбленої заповітний плід. “Хіба я просила персик? – Проворкувала наречена. – Я б набагато охочіше з’їла апельсин “.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Персики (стисло)

Categories: Скорочені твори

Links