Павло Полуботок
За легендою, 1720 року в англійському порту з’явилася шхуна, яка привезла таємничий вантаж з далекої України – золоті карбованці зі скарбниці війська Запорізького, які, згідно із заповітом гетьмана Павла Полуботка, поклали в банк на збереження. Гроші мали бути повернені Україні тоді, коли вона стане самостійною державою. За підрахунками фінансистів, до сьогодні та сума, обростаючи щороку відсотками, зросла більш ніж у тисячу разів.
Ця Історія хвилювала представників різних поколінь. 1907 року в Одесі зібралися всі, хто вважав себе спадкоємцями
А хто ж такий Павло Полуботок? Колись це ім’я в Україні було добре знаним та шанованим. Адже гетьман був справжнім патріотом свого народу.
Тяжкі часи прийшли в Україну після Полтавської битви. У жахливих руїнах лежав квітучий колись Батурин. Козаків гнали на будівельні роботи Ладозького й Волго-Донського каналів, і вони мерли там з голоду та від тяжкої праці.
Після смерті Івана Скоропадського обов’язки гетьмана тимчасово виконував ціанований серед козацтва чернігівський полковник Павло Полуботок. Його предки брали участь у багатьох козацьких походах, а батько був переяславським полковником. Павло Полуботок вирізнявся освіченістю, знав іноземні мови, замолоду учився в Києво-Могилянській академії. А ще мав гордий і незалежний характер.
Петро Полуботок рішуче відстоював перед Петром І козацькі привілеї та захищав селянство. Російські вельможі – шпигуни почали плести проти Полуботка інтриги. Посипалися доноси, нібито він продовжує справу Івана Мазепи. На нього й кількох старшин за брехливими свідченнями таємно завели судову справу.