“Осмислення історичної долі козацтва в творчості Тараса Шевченка”

Тарас Григорович Шевченко – письменник, з яким сьогодні у всіх асоціюється українська суверенність і державність. Тарас Шевченко у своїй творчості постійно розмірковував про важку долю України, про складнощі, з якими стикається наша країна на шляху до своєї незалежності. Письменник був великим прихильником цієї державності, він вірив у те, що рано чи пізно наша країна стане незалежною, нехай навіть цей шлях буде встелений кров’ю.

Точно так само, як Тарас Шевченко вірив у державність українську і прагнув до неї, прагнули до неї в свій

час і козаки. Козацтво – одне з найсвітліших явищ в історії України, приклад для сучасників того, як сміливо і відчайдушно потрібно боротися за свою землю і можливість самостійного управління українцями на цій землі. Козаки в усі часи своєї діяльності вели національно-визвольну війну для України, наводили страх на війська всіх своїх ворогів і мали одну з найсильніших армій. Козаки і Тарас Шевченко були близькими по духу, тому в своїй творчості автор приділяє настільки багато уваги саме козацтву.

Основними літературними творами Тараса Шевченка, які були частково присвячені козацтву, були ” Гамалія”,

“Іван Підкова”, “Гайдамаки”, “Тарасова ніч”. Автор зображує героїв цих творів людьми, які борються проти ворога власного народу і неодмінно перемагають, адже на їх стороні справедливість – вони відчувають за собою право мати свою повноцінну державу. Козаки зображені волелюбними, сміливими, відчайдушними людьми, які вміють не тільки брати участь в боях з ворогом, а й панувати на своїй землі, здобуваючи славу і волю. Історичне призначення козаків в поданні Тараса Шевченка полягає далеко не в пошуку особистого блага для себе і своїх сімей, а в боротьбі за щастя і волю свого багатостраждального народу.

У часи життя Тараса Шевченка козаків вже не існувало. Письменникові було боляче бачити те, у що перетворилася його улюблена Україна, адже не було вже таких же людей, які б боролися за неї настільки ж добре, як це робили козаки. Розуміючи велику роль і значення козаків і козацтва для існування України в майбутньому, Шевченко оспівує цих сміливих воїнів у своїй поезії, розповідає про те, які вони були, щоб, можливо, хтось надихнувся їх прикладом і почав творити для України таке ж добро.

Завдяки поезії Тараса Шевченка пам’ять про козацтво збереглася і сьогодні. Сьогодні можна з упевненістю сказати, що історична доля козацтва позитивна. Всі ми, сучасні українці, можемо пишатися козаками і прагнути бути хоча б чимось схожими на них.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Осмислення історичної долі козацтва в творчості Тараса Шевченка”