Образ юної українки (за повістю “Орли”)
У повісті “Орли” Богдан Лепкий зображує життя українського народу в той час, коли після смерті гетьмана Івана Мазепи був обраний гетьманом Пилип Орлик. Але Москва не хотіла давати волі Україні, а тільки ще більше захоплювала владу над нашими землями та людьми.
Однією з головних героїв повісті є дівчина Орися. Вона – дочка сотника Тригуба. Батько дуже її любить, бо вона, “мов ясний промінь, що крізь темні хмари продереться і розкаже їх на всі сторони світа, так вона звичайно розганяла сумні гадки свойого батька”. Орися покохала
Не боялась: “Не страх обгортав її, а лють переповнювала серце, злість”. Вона винайшла в собі сили чинити опір і так сильно здушила ворога за горло, що він захитався, спотикнувся й горілиць повалився на землю”. А тут і поміч підійшла. Дівчина, коли залишилась сама, читала книги. Вона дякувала батькові, що навчив її читати. Бо “книжка – це не лише вірна, а й мудра подруга”. Поки читала, з’явився й Петро. Приніс звістку про батька, пообіцяв повернутися і одружитися з Орисею.
Отака юна українка Орися – смілива, горда, розумна, вірна. Мені сподобалась ця дівчина. У нас в Україні всі дівчата та жінки такі – вродливі, розумні, сміливі. Тільки така жінка може виховати з сина такого ж сильного, сміливого, розумного чоловіка.