Образ матінки Кураж – пророча метафора майбутнього Німеччини

Тема війни посідає у драматургії Б. Брехта особливе місце, адже він жив за часів війни, яка визначала життя усього світу. Одна з п’єс на цю тему – “Матінка Кураж та її діти” – написана 1939 року, напередодні Другої світової війни. Звертаючись до подій Тридцятилітньої війни, драматург в алегоричній формі зображує події сучасної йому Німеччини та філософію суспільства. Ця філософія дуже яскраво втілена в образі головної героїні – матінки Кураж. Вона маркітантка, Війна її годує. Саме цим визначається її мислення. Вона далека від високих

матерій, матеріальний зиск їй зрозуміліший. Єдине, у що вірить матінка Кураж, – це продажність. Доки вона існуватиме на світі, судді ухвалюватимуть м’які вироки.

Які б не були суворі закони, люди беруть хабарі, вважає Куриш, а тому можна пристосовуватися й обійти суворі закони війни та не менш жорстокі закони миру. Така філософія пристосуванства призвела до того, що матінка Кураж зненавиділа мир і полюбила війну, що давала їй прибуток. Сучасники цілком точно розуміли цю алегорію, адже й Німеччина того часу жила такою філософією, і ніщо не могло тому перешкодити. У п’єсі матінка Кураж поступово

втрачає своїх дітей. Їх забрала війна, як забирала усе найкраще на землі: хоробрість (син Ейліф), чесність (Швейцаркас), добро (Катрін). У кінці п’єси змучена, самотня, хвора матінка Кураж, зігнувшись, тягне порожньою дорогою свого візка, услід за полком, аби не відстати від війни. Мабуть, їй іти цією дорогою ще довго, бо війні, здається, нема краю.

П’єса “Матінка Кураж та її діти” – це пересторога Німеччині, що стояла на порозі війни. А образ матінки Кураж сприймався як пророча метафора майбутнього Німеччини, готової порушити мир і віддати свій народ на жорстокі випробування.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Образ матінки Кураж – пророча метафора майбутнього Німеччини