Образ головного героя Юрія Живаго роману однойменного роману Пастернака

Юрій Живаго – головний герой твору, пережив Громадянську війну лише на кілька років. Символічно, що головний герой Пастернака помирає саме в переломний, що міняє країну рік 1929. Юрій зовсім не міг ужитися з новими умовами життя, як це з легкістю зробили багато, наприклад його колишній двірник. Йому складно працювати, тому, що від нього чекають не його ініціативи і професіоналізму, а тільки “словесний гарнір до звеличення революції і можновладців”. Але в роки війни чимало ще пережив доктор. У творі простежується лінія яскравою, сильною

і піднесеною любові. Але на жаль, це почуття протікає на тлі таких жорстоких і руйнівних подій, страждає від таких страшних випробувань, що не витримує. На початку Живаго шар розлучають з рідними. Його насильно збирають і висилають за кордон. Далі, під страхом піти під трибунал він розлучається з коханою жінкою – Ларою.

Роман Юрія та Лариси, я вважаю – це ода взаєминам між чоловіками і жінками. Це те саме світле і довгоочікуване почуття, та казка, яку чекає кожен з нас: почуття високе, чисте як сльоза, сильна і все долає. Читаючи і перегортаючи твір, створюється враження, що саме головне все таки більше наочно

показано читачеві, ніж описано в словах, в несильним і жорсткій формі. Любов до життя, прагнення до її поліпшення, збереження її традицій – мета автора. Найяскравіше ми відчуваємо це в мові доктора Живаго. Він цінує помірність, і усвідомлює до яких страшних і нищівним наслідків призводить втручання в надра природи. Створюючи свій роман, Пастернак усвідомлював, що пише про минуле. Для того, щоб Його текст в точності передав всі події того часу у фарбах поетові довелося міняти свій стиль, робити мову більш зрозумілим сучасникам. Довелося багато думати і сортувати старі слова і вирази, які були недовговічні, щоб твір набув мова універсальний для всіх поколінь. Автор зазначав, що він спеціально спрощує мову, з метою передати в майбутнє хоч небагато що з подій минулого, хоч найцінніше – здалеку, з сторіч позначене євангельської темою “теплове, колірне, органічне сприйняття життя”.

Міркування і розмови про революцію в творі показують, що це не торжество пригноблених людей, а страшна і кривава сторінка в історії Росії. У наші дні, через багато десятків років складно вже пояснити, що ж дала вона, заради чого проливалася кров, ділилася країна на табори, з’явилася дуже велика російське зарубіжжя. Можливо вона була неминуча, іншого країні не було написано. Можливо з цього в день Жовтневої революції чимало інтелігентів прийняли її з захопленням, як порятунок від світу брехні і розпусти, ледарства і вульгарності. Тесть Юрія сказав йому таке: “Пам’ятаєш ніч, коли ти приніс листок з першими деклараціями… це було нечувано беззастережно. Але такі речі живуть в первісній чистоті тільки в головах творців і лише в перший день проголошення. Єзуїтство політики на другий же день вивертає їх навиворіт. Ця філософія чужа мені; ця влада проти нас. У мене не питали згоди на цю ломку “.

Пастернак прагнув донести до нас, що будь-яка влада повинна прагнути до того, щоб народ її країни був щасливий. Але не можна зробити людину щасливою насильно. Ні готового рецепту щастя, кожен творить його сам для себе. І навіть заради чогось дуже піднесеного і для самих благих цілей не можна жертвувати життями і долями людей і цілих народів. Людина володіє якимись правами і свободами, наділений всім цим силою панове, і не можна робити замах на все це.

Пояснити атмосферу буття в словах – одна з найдавніших проблем усіх філософів і творчих людей. Багато століть підряд, ми приходимо до істини, що не хлібом єдиним живе людина, але і духовною їжею теж. Мова йде про живої мови, яка виражає сутність людини. У російській літературі ця думка отримала новий живий інтерес, в основному завдяки геніальному Льву Толстому. На додаток до цього Достоєвський завжди стверджував, що якщо світ чекає порятунку, то його врятує краса. Твір “Доктор Живаго” – це найвидатніший твір Бориса Пастернака. Цим твором Пастернак доводить нам, що ніхто з нас не має право втручатися в життя іншого і насильно впливати на неї. Ми всі рівні і ніхто не має право ставити себе вище за інших.

Ми повинні зберегти надію, що зміни відбуваються в наш час, обернуться мінімальними бідами для нашої країни.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Образ головного героя Юрія Живаго роману однойменного роману Пастернака