НЕБИЛИЦІ. Н. ПОКЛАД “НЕБИЛИЦІ”
Мета: вдосконалювати навички правильного, виразного читання; розвивати мовлення; пам’ять, фантазію учнів; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Був собі цебер, та переполуцебрився на полуцебренята.
2) Робота над чистомовкою.
Ра-ра-ра – у дворі весела гра.
Ру-ру-ру – ми продовжуємо гру.
Ло-ло-ло – всі дороги замело.
Лі-лі-лі – кури ходять по землі.
2. Читання текстів
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 52-54)
1. Опрацювання вірша Н. Поклад “Небилиці” (с. 52)
1) Метод “Передбачення”.
– Як ви вважаєте, що означає слово небилиця? Прочитайте вірш і перевірте свої міркування.
2) Читання вірша учнями.
– Чи підтвердилися ваші міркування?
Словничок
Небилиця – те, чого не буває насправді, вигадка.
– Які рядки вірша, на вашу думку, найсмішніші?
3) Гра “Хто як голос подає?”
Зашипіли
Занявкали
Загавкали
Хрюкнула
Замукала
Заквоктала
Туркотіли
Нявкотіли
Задзижчали
Зацвірінькали
Гелготав
Іржав
–
– Спробуйте все виправити і прочитати правильно.
Фізкультхвилинка
2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 53)
Робота в парах
Читання вірша Я. Коваленко
– Що в цьому вірші не так? Спробуйте виправити і прочитати правильно.
Летить білка (бджілка) “Жу-жу-жу!
Що вам, друзі, розкажу:
За лісочком, недалечко,
Рясно квітне поле гречки!
Білчин (бджілчин) рій злітав за ліс,
Меду два відра приніс.
Тільки то були не білки,
А трудящі, мудрі… (бджілки)”.
Я. Коваленко
Гра “Склади речення”
– А чи знаєте ви, хто які звуки подає? Перевірте себе: складіть і прочитайте речення.
3. Опрацювання сторінки “читай і світ пізнавай” (с. 54)
1) Читай швидко, вимовляй чітко!
Сміх смішити сміятися
Сміхота смішинка смішний
– Читання односкладових, трискладових слів.
– Читання “ланцюжком”.
– Читання стовпчиків слів кілька разів, щоразу швидше і швидше.
– Як можна назвати ці слова?
2) Робота в парах.
– Прочитайте і поміркуйте, чи буває таке.
– у песика робота непроста: охороняє від мишей кота.
– В річці пірнає і плаває кіт, ловить він рибку собі на обід.
3) Робота з малюнками.
– Розгляньте малюнки-небилиці. Що переплутав художник?
– Складіть фантастичні розповіді за малюнками.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Твори якого жанру опрацьовані на уроці?
– Який настрій вони створюють?