“Не кваптеся критикувати”
Всі дорослі люди регулярно стикаються з критикою на свою адресу впродовж життя. Школярів можуть критикувати за погане навчання, критика такого роду може виходити від вчителів або від батьків. По мірі дорослішання приводів критикувати людину стає все більше. Дорослих людей постійно критикують, це стало нормою життя. Критика, як правило, є протилежністю похвалі. В рамках критики людині висловлюється претензія, вона може бути як особистого, так і професійного або якого-небудь ще характеру. Метою критики є змінити поведінку людини, вказати їй
У критики є як позитивні, так і негативні сторони. Дійсно, іноді правильна і розумна критика може позитивно позначитися на тому, кого критикують. Ця людина може змінити свою поведінку, почати вести себе більш серйозно, відповідально, з урахуванням інтересів інших людей. Критика в твою адресу зазвичай мотивує тебе виправитися, стати краще, ефективніше, продуктивніше і приносити більше користі суспільству. Втім, критика хороша для тих людей, які дійсно розслабилися і не намагаються щось робити.
Я думаю, що поспішати з критикою ніколи не варто. Звичайно, якщо ваш підлеглий чи інша людина поводиться відверто неповадно або не виконує свої зобов’язання, її можна покритикувати. Але в перший раз це потрібно зробити спокійно, розмірено і в особистій бесіді. Крім того, слід пам’ятати, що критика допустима лише по відношенню до того, з ким у вас є якісь договірні чи усні зобов’язання. Якщо людина вам нічого не винна, якщо вона не порушує норм закону чи моралі, критикувати її вам немає за що. В такому випадку критика призведе лише до нерозуміння і відповідної агресивної реакції.
Не варто поспішати когось критикувати. Іноді без неї не можна обійтися, але в більшості випадків буде достатньо звичайної і доброзичливої розмови з людиною, щоб зрозуміти, чому вона не робить того, що повинна, і чи можна вирішити питання з нею миролюбно. Критикуючи когось, його можна дуже легко і швидко образити. А цього варто уникати в більшості випадків.