Над прірвою в житі характеристика образа Колфилда Холдена

Колфилд Холден – шістнадцятирічний юнак з покоління тинейджеров 50-х рр. Хоча сам він і не любить рассказиватьо своїх батьках і “усякої девидкопперфилдской каламуть”, але існує насамперед у своїх сімейних зв’язках. Його батько – людин з ірландським прізвищем – до шлюбу було католиком. Його батьки різної віри, але, видимо, уважають цей факт несуттєвим. X. не властива релігійність, хоча він вірить у безмежну доброту Христа, що, на його думку, не міг послати Іуду в пекло, і терпіти не може апостолів. X. – друга дитина в сім’ї, у якій

четверо дітей Старший брат X. – Д. В., – писавший прекрасні оповідання, працює в Голливуде й, на думку X., витрачає свій талант впустую.

Під час війни він чотири роки як проклятий стирчав в армії, возив генерала в штабній машині й ненавидів армійську службу більше, ніж війну. Молодшим братам – X. і Алли – він сказав, що, якби йому довелося стріляти, він не знав би, у кого пустити кулю. Другий брат X., рудоволосий Алли, був молодше X. на два роки й, як уважав X. , раз у п’ятдесят розумніше його.

Алли любив вірші настільки, що списав рядками з емили Диккенсон, що жила в струмка, свою бейсбольну рукавицю;

він був дуже славний, любив реготати. У сприйнятті X. Алли був теперішній чаклун, тому що X. часто почував, коли Алли дивився на нього. Алли вмер від білокрів’я, і тоді X. , якому було тринадцять років, розбив голою рукою всі вікна в гаражі, потрапив у лікарню, і потім рука в нього увесь час поболювала й він не міг її міцно стиснути.

Молодшої в сім’ї була десятилітня Фиби, до якої X. був зворушливо прив’язаний. X. дуже чуйний до фальші й над усе у відносинах цінує щирість. Він терпіти не може кіно, тому що воно зіпсувало старшого брата, що, поки жив будинку, був теперішнім письменником.

X. навіть відмовляється зніматися в короткометражці, коли його запрошують на зйомки як першокласного гравця в гольф. У кіно його жолобить неприродність поводження акторів. Він розуміє, що саме від кінобойовиків ідуть його фантазії про методи розправи собидчиками. У нього є своє подання про те, яким повинен бути Гамлет – “диваком, трошки чокнутим”, – і йому не подобається в цій ролі Лоренс Олів’є, що більше схожий на якогось генерала. Більше X. подобається епізод, у якому Полоній дає ради Лаерту, аофелия при цьому безупинно балується: те кинджал вийме з піхов, те його поддразнивает, а Лаерт робить вигляд, що слухає настирливі ради.

Через нетерпимість до фальші X. не може ужиться в жодній зі шкіл, учачись уже в четвертій по рахунку (як було й із самим письменником), але й з її виявляється виключеним, оскільки не приймає багато чого й у вчителях, і в учнях, і в існуючим у школі порядках


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Над прірвою в житі характеристика образа Колфилда Холдена