“Мої роздуми над романом “Місто”
Роман “Місто” був написаний Валер’яном Підмогильним і виданий у 1928 році. В даному романі розглянуто безліч досить важливих проблем людського життя. Варто відзначити, що цей роман більшою мірою приділяє увагу тому часу, який він описував, а цей час, в свою чергу, має деякі особливості, які не дуже характерні для сучасності. Втім, це зовсім не означає, що роман повністю втратив свою актуальність. Він залишається досить актуальним в деяких моментах, а тому, безумовно, викликає роздуми і у сучасників, в тому числі і у мене.
Головним героєм
Головним у цьому романі є аналіз людини, яка переїхала з села до міста, а також усіх особливостей її життя. Відомо, що мета будь-якої людини в житті – бути щасливим. Але чи став Степан Радченко щасливим в місті? Думається, що ні. Нехай він і домігся істотного життєвого успіху, став відомим письменником, що вдається далеко не кожному, можна помітити, що йому була властивий певний смуток і печаль, тому що він так і не став тим, ким спочатку планував. Він міг би повернутися в рідне село освіченим, жити у звичному для себе середовищі і поруч з близькими людьми, але місто змінило його, дало йому зовсім інші життєві орієнтири і вже відповідно з ними Степан жив і розвивався.
Втім, ситуація, описана в цьому романі, є повністю неминучою. Людина ніколи не знає, що чекає її в майбутньому. Напевно Степан не став єдиним, хто пережив такі зміни у власній долі. Я думаю, що з такою проблемою переїзду з села в місто зіткнулося безліч молодих людей, і кожен з них переживав цю проблему індивідуально, по-своєму.